Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe lampy przednie.


toki222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wypalone odbłyśniki w lampach, lampy typu bixenon żarnik D1s posiadają silniczek do regulacji snopu światła  produkcji  Valeo ,Bardzo słabo świecą kupiłem ostatnio nowe żarniki ale problem dalej jest. Planuje zakup nowych reflektorów najlepiej Valeo. Czytałem na necie że jest wiele zamienników np.Depo z tego co wiem trzeba by było poprzekładać parę żeczy do tych lamp. Czy ktoś wie gdzie by można było zakupić nowe najlepiej orginalne. Wuem również o regeneracji  odbłyśników tylko w moim rejonie  chyba nie ma takiej firmy mieszkam na dolnym śląsku okolice Wrocławia. Dzięki z góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestudiuj poniższy temat:

na pewno osiągniesz lepszy efekt niż na nowych lampach z B6 - sam mam i polecam.

Poniżej zdjęcie prezentujące moje "światło" po wymianie soczewki - stary żarnik, nie ustawione lampy.

IMG_20200317_183712.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz _mk2 temat bardzo ciekawy , tylko to troszkę roboty A ja auta nie mogę uziemić na parę dni gdyż  żona do pracy nim jeździ.  Ale dziękuję za pomoc pozdrowionka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, toki222 napisał:

Dzięki Łukasz _mk2 temat bardzo ciekawy , tylko to troszkę roboty A ja auta nie mogę uziemić na parę dni gdyż  żona do pracy nim jeździ.  Ale dziękuję za pomoc pozdrowionka. 

Mi ta robota zajęła może dwie godziny, bo nie wiedziałem jak się do tego zabrać żeby za bardzo nie uszkodzić lampy przy jej "piłowaniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założysz DEPO to żona w nocy po ciemku będzie wracać.

Przeczyść soczewki a się poprawi.(ja tak zrobiłem)

Odbłyśniki zregenerujesz jak żona na urlopie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie trzeba z lampy wyciągać projektorów by soczewki wyczyścić  i później bawić się z tymi drucikami itd.

Wyciągasz wszystkie żarówki i silniczki,wlewasz ciepłą wodę i nieco płynu do mycia naczyń do lampy i mieszamy tym w lampie ile wlezie,tak by po soczewce tez pływało. Po tym płuczemy kranówką aż nie będzie piany. Następnie wlewamy zdemineralizowaną + nieco ipa i płuczemy dokładnie ze 2 razy. Po tym wylać całą wodę i lampa do piekarnika na 60°C na 45 minut.

Jeżeli jesteś pewien na 100% ze odbłysniki wypalone są (a to stwierdzić można tylko po wyjeciu projektorów) to trzeba wytargać projekory z lampy. Gdzieś chyba mam jeszcze jedna parę ładnych odbłysników h7 jakbyś chciał.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem we Wrocławiu Pana który zajmuje się wymianą odbłyśników,  umawiasz się na kąkretny dzień podjeżdżasz autkiem Pan wyjmuje lampy demontuje odbłyśniki zakłada po regeneracji. Czasowa około 2-3h. Koszt 350zł.za dwie lampy jeszcze za 50zł. uszczelnia je . POLECAM FACHOWIEC PIERWSZA KLASA!! i w dodatku uczciwy. A to się liczy.

20201110_133543.jpg

20201111_190104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, toki222 napisał:

Witam znalazłem we Wrocławiu Pana który zajmuje się wymianą odbłyśników,  umawiasz się na kąkretny dzień podjeżdżasz autkiem Pan wyjmuje lampy demontuje odbłyśniki zakłada po regeneracji. Czasowa około 2-3h. Koszt 350zł.za dwie lampy jeszcze za 50zł. uszczelnia je . POLECAM FACHOWIEC PIERWSZA KLASA!! i w dodatku uczciwy. A to się liczy. Poniżej zdjęcie mojego wypalonego odbłyśnika, aniżeli efekt końcowy,jak mówią.

20201110_133543.jpg

20201111_190104.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to za tą cenę wolałbym włożyć soczewki z B8 lub polecane Evox-R 2.0 które z alliexpress można wyrwać nowe za 200zł/para (jak świecą można znaleźć w necie)

Ja właśnie moje oryginalne soczewki Valeo po regeneracji będę wymieniał na Evox-R, może w końcu będzie to "sensownie" oświetlało droge :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi co uważa za stosowne. Ale u mnie jak widać na zdjęciu odbłyśniki były totalnie wypalone. A swoją drogą nie jestem zwolennikiem przeróbek wolę w 100% oryginał. MAM JESZCZE PYTANIE PODSUFITKA ZACZYNA MI SIĘ TROCHĘ ODKLEJAĆ KTOŚ COŚ?? przypadłość Audi.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bixenonie wymiana na seryjną nie ma najmniejszego sensu, za 150 zł można kupić kpl soczewek z B8 FL lub jak kolega pisze za 200 repliki Hella Evox. Świeci to zdecydowanie lepiej... 

W zwykłych xenonach i lampach, jeszcze ma to sens, ale w bixach żadnego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole się podpiąć pod temat.

Kupiłem na alledrogo nowe lampy do halogenow (nie mam bixenonów itp). Na aukcji widniało w wielu miejscach DEPO, ale dostałem TYC

I teraz pytanie - czy ktoś miał i czy warto to zakładać? Pomijam że przysłał źle, ale czy jest sens czy odsyłać od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro brałeś Depo to bierz Depo, jest trochę lepszy niż TYC... Chociaż w obu jakość chromów i odbłyśników jest dużo gorsza niż w ori...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depo a tyc to przepaść. Jak oryginał ma 10 pkt to depo ma 6-7 a tyc góra 2. Nie wyciągaj z pudełka bo mogą się rozpaść. Odsyłaj od razu. Nie wspominając o różnicy w cenach hurtowych depo a tyc. Gość chciał dodatkowo dorobić. Powinien Ci zwrócić za koszty wysyłki i odsyłki z powodu niezgodności towaru z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GreenGreen napisał:

depo a tyc to przepaść. Jak oryginał ma 10 pkt to depo ma 6-7 a tyc góra 2. Nie wyciągaj z pudełka bo mogą się rozpaść. Odsyłaj od razu. Nie wspominając o różnicy w cenach hurtowych depo a tyc. Gość chciał dodatkowo dorobić. Powinien Ci zwrócić za koszty wysyłki i odsyłki z powodu niezgodności towaru z opisem.

Nie powiem, troche mnie przekonałeś, kolega wyżej również.

Dzisiaj montowałem pierwszą, okazało się, że jedna blaszka od kierunków nie była zmontowana i kierunek nie działa (lepiej to widać na fotce)

Póki co zamówiłem drugą a tą mam odesłać, ale teraz myśle czy jak nie przyjdzie druga to nie spakować i odesłać całości a zamówić od kogoś innego.

138635570_408723433706715_835424935013838107_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...