Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperatura


Hrydzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mamy problem z autkiem a4 b6 1.8 t którym nie mogę sobie poradzić, od pewnego czasu wentylator chodzi mi cały czas, na początku gdy tylko przekręcilem stacyjke odrazu zaczął mi chodzić i nawet przy 32 stopniach temp silnika wynosiła 70-80 stopni. Oddałem do mechanika wymienił czujnik Cieczy układu wtryskowego i o tyle się poprawiło że po przekreceniu stacyjki już nie chodził. Myślałem że już wszytko ok wyjechałem wieczorem i nie chciał wgl zlapac temperatury. Dziś zauważyłem że jak nie mam włączonego climatronica to wentylator nie chodzi i łapie to 90 stopni lecz momenstmk opadnie, a gdy tylko włączę climatronic wentylator w chlodnicy odrazu zaczyna chodzić i temperatura po paru sekundach spada znów gdzieś do 70 stopni. Nie wiem już co to może być, zaglądałem na pod szybie i sucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za czasy,oddajesz auto do mechanika i musisz mówić co ma zrobić aby usunąć usterkę.Zaprowadź do innego mechanika bo problem jest bez problemu do ogarnięcia ale przez normalnego mechanika a nie pseudo fachowca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem ze na econie tez chodzi normalnie trzyma temperature a przy zwyklym nadmuchu spada drastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprowadzisz do mechanika czy będziesz nam opisywać swoje spostrzeżenia?Nie masz zamiaru sam naprawiać to oddaj do mechanika i od Niego wymagaj i Jemu opowiadaj to co przelewasz tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do mechanika bo już dość długo sam się z tym meczylem, wymienił poprawiło się lecz ciągle jest problem więc napisałem na forum o pomoc, nie liczyłem tutaj na komentarze takich cebul jak ty :) tylko może ktoś miał podobny problem i powie coś konkretnego, twój komentarz jest tutaj zbędny i nie wiem do czego ma wgl prowadzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hrydzio uzupełnij profil. Wentylator ma "chodzić" jak włączona jest klima, nieważne czy odpalasz auto czy jaka jest temp.

Może być tak jak kolega wyżej napisał zapowietrzony układ, lub niewielka nieszczelność i układ się zapowietrza łapie powietrza i cyrki z temp.

"czujnik Cieczy układu wtryskowego" a co to jest? są 2 czujniki temp w 1.8 przy chłodnicy i w króćcu z tyłu głowicy.

Płynu ubywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tass, żeby więcej taki ludzi było,  myślałem że ten dział jest od tego, wymieniłem przekaznik, sprawdzałem temperaturę na Vagu i itd, co umiałem zrobiłem, więcej nie umiałem, dużo na necie szukałem tego problemu nie mogłem znaleźć więc postanowiłem zaprowadzić do mechanika, zrobil na tyle że po przekreceniu kluczyka już się nie włącza, lecz problem temperatury pozostaje ciągle, termostat też sprawdzałem, więc nie miałem już pomysłów to napisałem tutaj, sory Jarek jak cię obraziłem, zdenerwowałam się jak mi piszesz żeby Zaprowadził do mechanika, już zaprowadzilem zrobił co miał zrobić. Pisze na forum bo może ktoś coś doradzi. Jutro sprawdzę to czy jest odpowietrzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...