Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Duże spalanie


hasacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Postanowiłem napisać tutaj na forum ponieważ mam problem ze swoim audi a4 b6. Mianowicie auto na fisie średnio pokazuje mi 8-9 litrów na 100km co wydaje mi się wartością o wiele za dużą. Na tych samych trasach, na których jeżdżę teraz tą b6 jeździłem wcześniej b5 1.9TDI 110KM I spalanie wychodziło mi 4,5-5,5l/100km stąd też jestem nieco zaniepokojony tym spalaniem w b6. Dodam, że jestem właścicielem tej b6 od jakiś dwóch tygodni. Zmieniłem wszystkie filtry i olej, wtryskiwacze były na sprawdzeniu, EGR został wyczyszczony. Czy ktoś ma może pomysł co mogę zrobić by obniżyć spalanie, ewentualnie skorygować wskazania fisu?

Edytowane przez hasacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, hasacz napisał:

ewentualnie skorygować wskazania fisu?

skorygować można ale najpierw sprawdź ile faktycznie spala

Tu było opisywane jak to zrobić i na youtube chyba filmik kiedyś widziałem.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania FIS można zmienić VCDS w zakresie +/- 15%. Jaki wynik wychodzi na podstawie tankowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero w trakcie mierzenia średniego spalania tankowaniem.  VCDS pokazuje mi na postoju 0,4l/h a fis 10l/100km. 

A średnie z fisu było na podstawie trasy 30km kilkukrotnie, nadal też jeżdżę tą B5 110km na tej samej trasie i tam spalanie mam koło 4,5 przy zwykłej jeździe więc dlatego jestem tak zaniepokojony spalaniem w b6.

Edytowane przez hasacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 a B6 to inne auta więc nie porównuj.

30 km to o milion za mało.

Twój to 130 KM ?

Jeśli tak to na trasie jak u mnie wychodzi między 6 a 7 L/100 km

Trasa to PL-DE 1400km.

Prędkość w przedziale 130-160 km/h

Mi średnia wychodzi różnie, w zależności od sposobu przyspieszania i intensywności ruchu w dniu w którym jadę.

Jak pisałem, na tym dystansie nie mniej niż 6 i nie więcej jak 7L/100 km.

Na krótkich odcinkach lub jazdy miejskiej nigdy nie liczyłem.

Zapewne wyszło by te 8-9L/100 km średniej.

Także tankuj na full, zresetuj komputer i w trasę, tak z 200 km w jedną stronę.

Wtedy napisz.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Fido, zrobię tak jak piszesz i dam znać co dalej. Przyznam się, że kupując awx liczyłem na spalanie max do 6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hasacz napisał:

Dzięki za odpowiedź Fido, zrobię tak jak piszesz i dam znać co dalej. Przyznam się, że kupując awx liczyłem na spalanie max do 6l.

Zrób pomiary z co najmniej dwóch tankowań.

B6 jest ciężkie. Po drugie, aby wygenerować moc potrzeba paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi AWX spala średnio 8,5l/100km - spalanie policzone na podstawie tankowań z ostatnich 55000km (pięćdziesiąt pięć tysięcy km), nigdy nie udało mi się zejść do poziomu 6l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

Mi AWX spala średnio 8,5l/100km - spalanie policzone na podstawie tankowań z ostatnich 55000km (pięćdziesiąt pięć tysięcy km), nigdy nie udało mi się zejść do poziomu 6l/100km

Po mieście czy mieszanie? Przyznam, że sporo... mi BEX quattro na regularnym kursowaniu po krajówkach z licznymi zabudowaniami i po mieście z 10 000 km wychodzi 10,5 l/100 km. Z mniejszym udziałem krótkich odcinków schodzę poniżej 10 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem awx, program zrobiony na 169KM , spalanie na trasie do 130km/h 5.2l. W mieście tylko dluzsze odcinki  , unikanie korków max to 6.5l więc u Ciebie ewidentnie jest cos nie tak, jak kolega pisze takim do pełna, zrób min 100km i znów do pełna i będziesz miał odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 65% to jazda po zakorkowanym Krakowie. 

Choć muszę przyznać, że zauważyłem wzrost spalania po wymianę wytartego walka rozrządu, kiedyś te spalanie chyba miałem niższe.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

U mnie 65% to jazda po zakorkowanym Krakowie. 

To wszystko tłumaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam już za sobą pierwszą trasę po zalaniu do pełna. Po przejechaniu130km zalałem do odcięcia i weszło 5,2l. Na komputerze średnie spalanie 5,8. Natomiast po przeliczeniu średniego z tankowania wychodzi 4,0. Taki rozjazd między spalaniem realnym i z fisu mieści się w granicach adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hasacz napisał:

Ok, mam już za sobą pierwszą trasę po zalaniu do pełna. Po przejechaniu130km zalałem do odcięcia i weszło 5,2l. Na komputerze średnie spalanie 5,8. Natomiast po przeliczeniu średniego z tankowania wychodzi 4,0. Taki rozjazd między spalaniem realnym i z fisu mieści się w granicach adaptacji?

Mi po podciągnięciu o 15% zaczyna być zbieżne lub lekko na plus komputer względem stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, hasacz napisał:

Taki rozjazd między spalaniem realnym i z fisu mieści się w granicach adaptacji?

A kasowałeś oba komputery pokładowe przed testem ?

130 km to trochę za mało.

Dla mnie miarodajnym wynikiem jest wypalenie całego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kasowałem 1 i 2. Teraz będę jeździł więcej w typowym cyklu mieszanym więc kolejny pomiar z baku powinien być bardziej miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo co @Fido, trasa Niemcy, 130-160 na h, raz 5.8, raz 6.2, raz 6.5 dużo zależy czy jadę sam, czy są pasażerowie, czy bagażnik zawalony, czy w deszcz, czy korki na autostradzie, ale realne spalanie AVF to właśnie 6-7l, to nie stare tdi na pompie gdzie schodziło się poniżej 5l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil-vag napisał:

U mnie to samo co @Fido, trasa Niemcy, 130-160 na h, raz 5.8, raz 6.2, raz 6.5 dużo zależy czy jadę sam, czy są pasażerowie, czy bagażnik zawalony, czy w deszcz, czy korki na autostradzie, ale realne spalanie AVF to właśnie 6-7l, to nie stare tdi na pompie gdzie schodziło się poniżej 5l...

B6 przytyło względem poprzednika, czyli B5 o jakieś 200 kg. B6 waży w przybliżeniu tyle, ile pierwsze A6.

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy wyjeżdżony bak, po zalaniu do pierwszego odcięcia przejeździłem 920km, większość dojazdy do pracy ok. 10km, reszta to trasy po 130km, komp pokazał średnie spalanie na tym odcinku 6,7l a z tankowania wychodzi 6,2. Trochę mnie jeszcze dziwi zasięg, po zalaniu do pełna pokazuje tylko 870km. 

Edytowane przez hasacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...