Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bogata mieszanka paliwa


tomekb7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono może ktoś mi będzie pomoc naprowadzi. Gdzie szukać problemów poniewZ borykam się błędem bogatej mieszanki paliwa nr błędu to p2178 i mocnym zapachem benzyny w oleju .silnik po remoncie nowe tłoki bez wady olejowej kompletnie obrobiona głowica i nowy rozrząd świece i filtry .nowe wtryski pb i olej mają 50 km a benzynę bardzo czuć w oleju . Auto ma przebieg 170 tys km i zrobiony fimic i dp soft seria. Załączam zdjęcie błędu i za każdą pomoc będę wdzięczny 

IMG_20200924_095802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, terazkurdeja napisał:

Prawdopodobnie do wymiany oring na pompie wysokiego ciśnienia lub sama pompa 

Gdzie ten oring się znajduje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekb7 napisał:

Gdzie ten oring się znajduje 

Musisz  odpiąć przewód paliwowy i rurkę od spodu pompy wypiąć wtyczkę o odkręcić chyba 3 śruby wtedy ładnie pompa wyjdzie i będziesz widział oring

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring na pompie tylko uszczelnia, zeby olej z silnika nie lecial.. do wymiany hpfp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problem został rozwiązany dzieki koledze kixi4 który mi pomógł w diagnozie po opisaniu mojego problemu powiedział że to była wina pompy hpfp która bokiem przez uszczelnienie tłoka paliwo szło do oleju i silnik częściowo chodził na oparach paliwa z oleju .kolega kixi4 podpowiedział co sprawdzić i jakie są tego objawy tej nieszczelnej pompy paliwa i wszytko to co powiedział się zgadzało pompa wymieniona i problem z głowy .jeszcze raz dziękuję koledze kixi4 za pomoc i trafna diagnozę pozdrawiam .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...