Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pobór oleju w waszych 3.2


gordo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć ile wasze silniki pobierają oleju oraz jaki zalewacie i polecacie do tego silnika?
Mój wziął jakieś 200ml Motula X-clean 5W40 po 1700km. Aktualnie mam Ravenol VST 5W40 i zrobione jakieś 400km. Narazie nie zauważyłem ubytku na bagnecie.
Jak to wygląda u was i jakie oleje preferujecie A3/B4 czy C3?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 12:37, gordo napisał:

Chciałbym się dowiedzieć ile wasze silniki pobierają oleju oraz jaki zalewacie i polecacie do tego silnika?
Mój wziął jakieś 200ml Motula X-clean 5W40 po 1700km. Aktualnie mam Ravenol VST 5W40 i zrobione jakieś 400km. Narazie nie zauważyłem ubytku na bagnecie.
Jak to wygląda u was i jakie oleje preferujecie A3/B4 czy C3?
 

Nie chce się czepiać, ale nie przesadzajmy z tymi ubytkami olejami. Ubytek 200 ml na 1700 km to jest praktycznie tyle co nic. Czasami to i nawet błąd pomiaru. Jeśli średnio na 1700 km ubywa 200 ml, to wiesz jaki będziesz miał ubytek po 400 km? 47,06 ml. Biorąc pod uwagę, że zapewne od minimum do maksimum jest około litra oleju na bagnecie, to poziom powinien spaść o około pół milimetra. Oko ludzkie jest w stanie podzielić milimetr na części dziesiętne, ale czy zobaczysz to na miarce? Nie sądzę. Na moje oko silnik Twój jest w porządku :D 

Sorry, musiałem. Byłem chwilę na forum BMW i to co się tam odpierdala przechodzi wszelkie pojęcie. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rosomak91 napisał:

Sorry, musiałem. Byłem chwilę na forum BMW i to co się tam odpierdala przechodzi wszelkie pojęcie. :D 

Tzn? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podczas normalnej jazdy tyle bierze to najprawdopodobniej uszczelniacze zaworowe do wymiany lub wycieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 17:39, Langista napisał:

Jeżeli podczas normalnej jazdy tyle bierze to najprawdopodobniej uszczelniacze zaworowe do wymiany lub wycieki.

Zależy co kto rozumie pod pojęciem normalna jazda. Czasami lubię depnąć ale nie wchodzę na czerwone pole bo po prostu nie ma takiej potrzeby. Większość w mieście i pobór oleju jest chyba na nornalnym poziomie jak na te warunki. Auto nie kopci na niebiesko póki co.

Ogólnie silniki fsi olej biorą. 

Bardziej interesuje mnie to ile komuś pobiera i na jakim oleju jeździ aby zminimalizować pobór.

Edytowane przez gordo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez normalną jazdę, mam na myśli odpowiednie rozgrzanie silnika zanim zacznie sie korzystać z całego zakresu obrotomierza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosomak91, tu jest forum audi. 

Co do twojej matematyki to skończyłem szkołę ale dzięki za twoje wyliczenia tylko, że ty chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi lub nie doczytałeś do końca.

Edytowane przez gordo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwyklego silnika z turbo czy bez - A3/B4, do silnika z DPFem - C3

Edytowane przez Dev
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...