Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki intercooler w 1.8t BFB


byqu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań odnośnie intercoolera w mojej audi a4 b7 1.8t bfb. Jest wiele tematów ale nigdzie nie znalazłem wszystkich odpowiedzi na moje pytania. 

 

1. Jaki intercooler wrzucać? Jaki wymiar rdzenia? Planuję zrobić dp, wtryski, intercooler i wtedy mapę. Może turbo ale to nic pewnego. Moce w jakie celuje to około 200km bez turbo a jeśli z turbo innym to około 250. Nie ukrywam że chciałbym jakiś w miarę uniwersalny i rozwojowy.

2. Jaka średnica rur do tego coolera? Myślałem o tym żeby zrobić około 2,5-3 cala. Nie będzie za dużo? Jak to wygląda w kwestii intercoolera, czy musi być to w miarę sprężone czy jeśli będzie spory przelot to nie będzie przeszkadzało?

3. W tym wszystkim chodzi mi o to żeby nie mieć turbo dziury i żeby w miarę ładnie to wstawało, stąd nie planuję jakiegoś ogromnego coolera bo i przyrost mocy nie będzie ogólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC 180x550 z wyjściami 2,5" i rury też 2,5" lub 60,5mm z nierdzewki, grubszych nie dawaj, powiększysz pojemność układu niepotrzebnie, a przed przepustnicą będziesz musiał dać wtedy redukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 20:39, Tamek141 napisał:

Jw. skoro celujesz w takie moce to możesz zaoszczędzić pieniążka i założyć DSMIC ?

Wydaje mi się że to mała oszczędność w stosunku do intercoolera a zawsze nowy to nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak wyżej ? ja na dołożenie dsmic wydalem 120zl ? a temperatura w dolocie jak najbardziej się poprawiła ? no ale oczywscie kwestia portfela i jeśli ktoś zamierza robić więcej koni to wiadomo fmic będzie lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...