Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 2.0 tdi 150km s-tronic


paprykm3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy ktoś z kolegów chipował ten silnik wraz z tą skrzynią? Czy chip nie obciąża skrzyni? 

Dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to też był s-tronic? Czy nie obciąża skrzyni i sprzęgła? Czy modyfikacja skrzyni też była robiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak był robiony soft skrzyni. Zawsze robię soft stronica ze względu że on skrzynie odciąża, oraz przedłuża żywotność ze względu na mniejsze uślizgi sprzęgieł poprzez podniesione ciśnienia na sprzęgłach.  Soft skrzyni robi się przedewszystkim dla przedłużenia żywotności skrzyni i dostosowania jej do nowej mocy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gregor10 napisał:

Tak był robiony soft skrzyni. Zawsze robię soft stronica ze względu że on skrzynie odciąża, oraz przedłuża żywotność ze względu na mniejsze uślizgi sprzęgieł poprzez podniesione ciśnienia na sprzęgłach.  Soft skrzyni robi się przedewszystkim dla przedłużenia żywotności skrzyni i dostosowania jej do nowej mocy silnika.

Jaki moment i moc wytrzymuje ta skrzynia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 00:09, gregor10 napisał:

Tak był robiony soft skrzyni. Zawsze robię soft stronica ze względu że on skrzynie odciąża, oraz przedłuża żywotność ze względu na mniejsze uślizgi sprzęgieł poprzez podniesione ciśnienia na sprzęgłach.  Soft skrzyni robi się przedewszystkim dla przedłużenia żywotności skrzyni i dostosowania jej do nowej mocy silnika.

To poproszę na priv jaki jest koszt zrobienia u ciebie takiej modyfikacji ( sam soft + soft skrzyni ) dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paprykm3 cześć zrobiłeś u siebie tego chip'a 

@snajper007, @gregor10 - Panowie mam ten sam silnik DEUA i manuala avant - chciałem również podnieść moc ale zacząłem się zastanawiać najpierw w kontekście mandatów a teraz w kontekście cen paliw. 

Pytania:

- jak wygląda wasze spalanie po chipie - wzrosło/spadło/bez zmian?

- jak to wygląda w kwestii żywotności choćby dwumasy?

- czy przy okazji chipa robiliście jakieś dodatkowe wymiany typu - olej w skrzynii, lepsze hamulce inne?

 

mam już trochę nalatane na ten moment 188tys - czasem auto lubi szarpnąć przy ruszaniu spod świateł - z tego co kojarzę to objaw zużycia dwumasy ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregor10  mógłbyś mi wycenić zrobienie softu silnika + skrzyni s-tronic  w  A4 silnik DETA . Nie mam jakichś specjalnych wymagań, oby było bezpiecznie i skrzynia nie puszczała do tak niskich obrotów. Bardzo proszę o info na priv, do Jasła mam nie daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem soft. Ze 152KM / 345Nm na 180KM / 432Nm. Poprosiłem o bardzo bezpieczny sort. Skrzyni nie robiłem. Chłopaki do których mam 100% zaufania (nie pierwsze auto robiłem) mówią, że nie trzeba, ale fakt, można poprawić soft skrzyni, ale jakoś nie wpłynie to na żywotność. Jak jeździ się przyjemnie to nie trzeba. Ogólnie mogę polecić. Czuć różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

I ja robiłem ostatnio moda że 150KM na 190KM mam akurat manuał więc skrzynia wiadomo.

Jakby ktoś potrzebował z lubelskiego to mogę podesłać namiar na priv, cena super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 02:37, bodzio012 napisał:

Witam wszystkich!!!

I ja robiłem ostatnio moda że 150KM na 190KM mam akurat manuał więc skrzynia wiadomo.

Jakby ktoś potrzebował z lubelskiego to mogę podesłać namiar na priv, cena super.

wrzuć wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 00:09, gregor10 napisał(a):

Soft skrzyni robi się przedewszystkim dla przedłużenia żywotności skrzyni i dostosowania jej do nowej mocy silnika.

na czym polega przedłużenie żywotności skrzyni?co się zmienia w skrzyni aby przedłużyć żywotność skoro jest większe obciążenie?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy soft skrzyni wpływa jakos znacząco na płynnosc w zmianie biegów,  czasami słychac klikanie przy zmienie biegów ale tez nie zawsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, firefighter79 napisał(a):

a czy soft skrzyni wpływa jakos znacząco na płynnosc w zmianie biegów,  czasami słychac klikanie przy zmienie biegów ale tez nie zawsze....

Soft skrzyni powinien być zrobiony razem z programem,  ułatwi on jej współpracę z silnikiem po programie i wpłynie pozytywnie na płynność zmiany biegów. Ważne jest abyś regularnie skrzynie serwisował / mechatronika , olej , filtry/.

Ogranięty dobrze w temacie tuner to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było ca 184/420 ale po wymianie turbinki na tą z wersji 190km poszło jak na wykresie. 

IMG_6973.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 17:18, darus1611 napisał(a):

Ja ostatnio robiłem soft. Ze 152KM / 345Nm na 180KM / 432Nm. Poprosiłem o bardzo bezpieczny sort. Skrzyni nie robiłem. Chłopaki do których mam 100% zaufania (nie pierwsze auto robiłem) mówią, że nie trzeba, ale fakt, można poprawić soft skrzyni, ale jakoś nie wpłynie to na żywotność. Jak jeździ się przyjemnie to nie trzeba. Ogólnie mogę polecić. Czuć różnicę ;)

@darus1611 Czy możesz powiedzieć gdzie robiłeś Stage 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, olekj32 napisał(a):

@darus1611 Czy możesz powiedzieć gdzie robiłeś Stage 1?

@olekj32 jak chcesz to dam Ci namiar na genialnego gościa z Krk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2023 o 21:45, trancemati napisał(a):

U mnie było ca 184/420 ale po wymianie turbinki na tą z wersji 190km poszło jak na wykresie. 

IMG_6973.png

Można wiedzieć jaki koszt i co dokładnie robiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...