Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony - rozmiar


irekgaz

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić 215/55R16,  wiem że fabrycznie powinna być 205/55R16 ale warunki miejskie czyli dziury i krawężniki do tego mnie skłaniają, mam pytanie czy ktoś jeździł na takim rozmiarze? Mało tras robię , raczej większość miasto. Czy dużo gorsze prowadzenie w trasie  będzie np jakieś kołysanie czy wyciąganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od zawsze fascynuje ta zupełna beztroska w zakładaniu czegoś co jest zupełnie niezależnie od zaleceń producenta... po co w ogóle producent zawracał sobie głowę jakimiś parametrami wzorcowymi - w instrukcji powinno być napisane 'jaka wejdzie' i tyle.
Jestem bardzo ciekawy jak to w praktyce wygląda w innych krajach i jak to wygląda w świetle obowiązujących przepisów np. przy przeglądzie technicznym (spotkał się ktoś kiedyś by diagnosta zakwestionował, czy choćby sprawdził parametry opon - nie chodzi mi o wysokość bieżnika, a to przecież jeden z istotniejszych elementów samochodu).

Osobiście wydaje mi się, że będziesz miał za szeroko i polecam zostać przy 205/55R16.

Pozdrawiam

Edytowane przez Leslaw1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leslaw1965 napisał:

Mnie od zawsze fascynuje ta zupełna beztroska w zakładaniu czegoś co jest zupełnie niezależnie od zaleceń producenta... po co w ogóle producent zawracał sobie głowę jakimiś parametrami wzorcowymi - w instrukcji powinno być napisane 'jaka wejdzie' i tyle.
Jestem bardzo ciekawy jak to w praktyce wygląda w innych krajach i jak to wygląda w świetle obowiązujących przepisów np. przy przeglądzie technicznym (spotkał się ktoś kiedyś by diagnosta zakwestionował, czy choćby sprawdził parametry opon - nie chodzi mi o wysokość bieżnika, a to przecież jeden z istotniejszych elementów samochodu).

Osobiście wydaje mi się, że będziesz miał za szeroko i polecam zostać przy 205/55R16.

Pozdrawiam

Producent nie podaje tylko jednego rozmiaru opon. Kupując nowy samochód można było wybrać felgi o różnej średnicy, a co za tym idzie także i opony o różnych rozmiarach. Muszą się zgadzać proporcje, czyli odpowiedni profil przy odpowiedniej szerokości i średnicy.

Nie wiem jak się jeździ na 215/55/16, ale na liście kompatybilnych rozmiarów też się taki znajduje. Przynajmniej w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...