Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łuszczący się lakier


Sabereqq

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka , mam pewien problem w swojej B5 a mianowicie jakiś czas temu zrobił mi się mały pajączek na tylnim zderzaku a teraz wygląda to jak na zdjęciach . Jak myślicie da się to jakoś w miarę ogarnąć samemu czy zostaje lakiernik ? 

IMG_20201004_113408.jpg

IMG_20201004_113417.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni 'malarz' nie użył odpowiedniego podkładu do plastików i baza odchodzi płatami. cały zderzak do zmatowienia  , zagruntowania i polakierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Emejcz napisał:

Co to znaczy odpowiedniego podkładu do plastiku?

Powinien użyć gruntu / podkładu / do elementów plastikowych  np .

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 69 zł - Grunt do Tworzyw Sztucznych 1L APP Primer Szybki (9214818769). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Po za tym na fotach widać ,że baza odchodzi jakby lakier odparzyło na słońcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jakby nie użył gruntu zwiększającego przyczepność to zszedłby też podkład, a tu nie wygląda mi na to aby zeszło do gołego tworzywa tylko do podkładu, czy źle widzę?

 

Odparzenie to ciekawa sprawa, zastanawiam się właśnie czy u mnie na zderzaku się nie odparzył, ale z czego miałoby to wynikać? Przecież praktycznie wszystkie auta stoją w słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wygląd jakby go w ogóle nie użyto. Baza nie miała się do czego przyczepić .

Wlej minimalną ilość farby olejnej na dno plastkowego wiaderka tak aby na dnie było około 1 mm. po kilku dniach jak zaschnie oderwiesz ją rękami od dna w postaci miekkiego 'filmu' z farby a dno wiaderka pozostanie czyste. Tu wygląda to podobnie .

Niewątpliwie lakiernik spartolił robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...