Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z MMI 3G Low/Basic - Brak dźwięku, wyłącza się


danio_oln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam mały problem z moim audi, konkretnie a4 b8 polift 2015r.

Problem jest z MMI 3G Basic/Low, od kupna auta w styczniu wszystko działało jak powinno, niestety  do wczoraj, podczas jazdy system MMI się nagle zresetował, a po odpaleniu nie mógł już wczytać żadnych źródeł dźwięku (karty sd, cd), stawało na "loading" i system był zawieszony. Wejście w radio też nie zawsze było możliwe, a jak już je wczytał to nie zawsze był dźwięk i informacje o stacji na "Fisie" w liczniku, wybór stacji z kierownicy również nie działał, tak samo połączenie bluetooth z telefonem, oczywiście system się co chwila sam resetował po kilku minutach. Dzisiaj już całkowicie nie działa dźwięk nawet po załadowaniu się radia, w ustawieniach dźwięku wszystkie opcje (bassy, treble itp) są wyciszone i nie można ich zmienić. Po wejściu w informacje o sofcie i mapach wyskakuje "null". Nie da się również wejść w zielone menu, po użyciu kombinacji Setup+Car wyskakuje "engineering menu" z informacją "not yet initialized". Bezpieczniki sprawdzone. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak to rozwiązać? W tygodniu podjadę do kogoś z vcdsem na sprawdzenie błędów. 

Ponadto przy okazji awarii jednostki 3G Low/Basic myślę nad wymianą systemu na 3G+, czy odbywa się to p&p czy trzeba dokonywać modyfikacji w wiązce?

Dzięki i pozdrawiam

120809752_1394830004055865_9099017619652351335_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie zalało w bagażniku w boczku po lewej stronie urządzenia. Często w avantach tam dostaje się woda i kapie prosto na radio i wzmak. Wtedy własnie takie objawy sa. Podpięcie pod kompa oczywiście to mus by zobaczyć co sie tam dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem urządzenie w lewym boczku bagażnika i wszystko jest suche, nigdzie nie jest nawet wilgotno. Czy jest jakiś sposób na wgranie od nowa softa przez vcds? Zielone menu oczywiście się nie odpala (aktywowane kiedyś w vcdsie), zamiast tego odpala się engineering menu i wyświetla się komunikat "Not yet initialised". 

120755855_709698323090242_4142377972757985688_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba podłączyć pod vcds i sprawdzić błędy.

VCDSem nie wgrywa sie softów. Softy do mmi aktualizuje sie z karty sd.

Do uwalonego urządzenia nic nie wgrasz. Najpierw trzeba zlokalizować usterkę, ja usunąć i dopiero pomyśleć czy aktualizować. Taka jest kolejność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany na 3gp potrzebujesz: ekran z ramką, panel sterujący i czytnik mmi.

Moge spróbować naprawić obecne mmi lub znaleźć usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpiąłem vcdsa i sprawdziłem błędy.

Generalnie żadnych błędów (sprawdzałem praktycznie wszystko jak i wykonywałem auto-scan), ale problem jest z wejściem w kanał 5F. Elektr.Informacji, po wejściu w ten kanał vcds próbuje się połączyć ok 4-5min po czym wyskakuje komunikat "zbyt wiele błędów komunikacji", w Radiu żadnych błędów. Wszystko widać na fotkach poniżej. Wie ktoś o co może chodzić? 

Pozdrawiam

IMG_4305.JPG

IMG_4306.JPG

IMG_4308.JPG

IMG_4297.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kodowaniach zmieniałem takie rzeczy jak doświetlenie zakrętów, jasność ledów, zwalnianie ręcznego bez zapięcia pasów czy aktywacja zielonego menu ale to wszystko było robione kilka miesiący temu według poradników z forum. 
 

ps. Doszedł jeszcze jeden błąd:

00672993-7F4C-41BD-A0F0-C4774A15122B.jpeg

Edytowane przez danio_oln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał:

Chyba Ci sie naped pożegnał. 

Jest to w jakiś sposób naprawialne czy czeka mnie wymiana całego czytnika MMI?

Jeżeli to drugie to już raczej bym myślał nad 3gp, wiem że wrclaguna robi takie modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę naprawć :decayed: co do wymiany na 3g+ potrzebna ramka, ekran, pulpit, kodowanie, cp,  wywalamy bt , pętla.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tom A4 napisał:

Ja też mogę naprawć :decayed: co do wymiany na 3g+ potrzebna ramka, ekran, pulpit, kodowanie, cp,  wywalamy bt , pętla.

Chcesz wyrzucać BT z 3G Basic ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shaqal napisał:

Chcesz wyrzucać BT z 3G Basic ? :D

Pomyłka robiłem a6 c6 ostatnio z 2g na 3g i z rozpędu napisałem że bt trzeba wywalać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakończony, mojego MMI prawdopodobnie nie dało się już naprawić (kolega shaqal próbował), a ja w miejsce 3g basic wrzuciłem 3g High.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...