Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne skrzypienie przy lekkich ruchach kierownica.


Volt97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem z moim autkiem, kupiłem go trzy tygodnie temu, autko sprowadzone z Niemiec, Audi A4 B6 2.0 benzyna Sedan 2001 rocznik, otóż mam z nim dwa małe (mam nadzieje ze małe) problemy. Pierwszy i główny z nich o jakim chce napisać to przy małych ruchach kierownica kiedy już autkiem trochę pojeżdżę wydobywa z przodu auta straszny pisk, w sensie takie skrzypienie jak stare drzwi, dzieje się tak tylko przy delikatnych skrętach kierownicy, mam nagrany filmik postaram się to tu zamieścić. Natomiast drugi problem to podczas ruszania na rozgrzanym silniku na niskich obrotach autko lubi sobie szarpnąć, wymieniłem filtry i olej, po zakupie po kilku dniach wyskoczył mi check od silnika z kodem p0420 błąd katalaizatora, kupiłem dwie sondy pierwsza i druga dzisiaj jadę wymienić, myślicie ze coś to da ? Błąd skasowałem po 200 km przejechanych pokazał się znowu. Z góry dziękuje za rady i komentarze.

 

pozdrawiam serdecznie i dużo zdrowia życzę, Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator się skończył i sondy tu nie pomoga. Poza tym takie wymiany w ciemno to strata pieniędzy. Jeśli sondy inne niż boscha to zapomnij o prawidłowym działaniu.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, kata można zregenrwoać czy trzeba już kupić nowego i wymienic? Jak to cenowo mniej wiecej wygląda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kalinski.pl/
Zadzwoń, zapytaj a najlepiej podjedź. Może mają na magazynie kata jakiego potrzebujesz.

KALINSKI.PL

katalizator Audi A4, A6 / Seat Exeo / Skoda Superb / Volkswagen Passat - 1.6 / 1.8T / 2.0 - katalizator po regeneracji

https://kalinski.pl/sklep/pl/katalizatory-audi-a6-s6-rs6-c5-1-8/28114-oe-8e0131089hx-8e0131089dx-8e0131089ex-.html 

Regenerowany oryginał 950zł (24m-ce gwar.), zamiennik 650zł (12m-cy gwar.).
Montaż u nich około 200-300zł + ew. dodatkowe części, np. łącznik elastyczny (tzw. plecionka).

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ogarnięte, skrzypienie wynikało z całkowicie rozpieprzonych wahaczy, cały przód musiałem wymienić, check od silnika i czkanie silnika wynikało z uszkodzonego czujnika temperatury. Pozdrawiam i zostawiam tutaj dla następnych kolegów którzy będą mieli podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...