Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parę słów do młodzieży na forum.


piotrsob1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę być niegrzeczny i komentować poziomu niektórych tematów w dziale technicznym, pisząc krytykujące je odpowiedzi bezpośrednio w nich.

Dokładajcie wszelkich starań by to co piszecie na forum było napisane po polsku i czytający nie miał problemu ze zrozumieniem o co chodziło piszącemu.

Część tematów to bezładne słowotoki, bez znaków przestankowych, z bezładnie poszatkowanym opisem problemów i tego co zostało zrobione by problemów tych się pozbyć.

Uogólniając, poziom szkoły podstawowej i to często tych niższych klas .....:naughty:

Jak próbuje czytać takie gnioty to coś mi się gotuje w środku i nawet nie próbuję wchodzić w dyskusje z autorem... :thumbdown:

Jeżeli ktoś nie chce lub nie jest w stanie wznieść się chociaż na poziom szkoły ponadpodstawowej podczas pisania na forum, to raczej będzie miał ciężko przekonać kogoś z forum do udzielenia pomocy .

Większość z nas ceni swój czas i nie ma go na edukację dyskutanta z podstaw jeżyka polskiego i mechaniki samochodowej :whistling::hi:

Mam nadzieję że nikt z czytających moje wypociny nie poczuł się jakoś szczególnie nimi urażony .

Na pocieszenie mogę tylko napisać że podobny poziom prezentują niektórzy  redaktorzy z popularnych, ogólnopolskich portali informacyjnych. Zastanawiam się w jaki sposób oni szkoły pokończyli i kto weryfikował ich wiedzę i umiejętności podczas rekrutacji do pracy ...:(

Pozdrawiam wszystkich :)

 

  • Pomoc techniczna 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze taki np. "mryga" lub "hamulcy", zwrócisz mu uwagę to cię jeszcze zbeszta.

Jak mu odpiszesz by pisał poprawnie, choćby cyrylicą, to cię zgnoi.

Walka z wiatrakami.

Tu już robota moderatorów.

Im większe forum i duża liczba tematów, tym takie kwiatki przechodzą przez sito i zostają niepousuwane.

Taki urok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej rozciągłości zgadzam się z autorem postu. Bardzo często, chociażby z powodu braku znaków przestankowych, mam problem ze zrozumieniem tekstu. Ale to jest wynik obecnego poziomu edukacji i zaniechanie czytania lektury papierowej na rzecz wszelkiego rodzaju ebooków. Ja również myślę, że jest to walka z wiatrakami przy obecnym stanie rzeczy :kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie eboki!
Emotki!!!
Wraca pismo obrazkowe, a wraz z tym zanika gramatyka i ortografia.
A wystarczyłoby włączyć słownik w każdej przeglądarce, telefonie. A większość błędów zniknie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, GreGoriO napisał:

A większość błędów zniknie

Ale nie nada sensu wypowiedzi. Nie poprawi interpunkcji. A interpunkcja w znacznym stopniu odpowiada za znaczenie tekstu.

Gdy zadam grupie osób pytanie:

- Czy mam czekać, czy już iść?

I na to pytanie uzyskam od dwóch osób, pozornie, taką samą odpowiedź:

1) - Nie idź.

2) - Nie, idź. 

To nadal nie będę wiedział, czy mam sobie pójść :nabijasie:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie, które mi wpoiła moja mama, kiedy jeszcze chodziłem do podstawówki.
Jeden przecinek, jakże zmieniający sens i decydujący o życiu innego człowieka.
Myślę, że to najbardziej obrazuje, jak ważna jest INTERPUNKCJA.
ROZSTRZELAĆ NIE WOLNO WYPUŚCIĆ.

ROZSTRZELAĆ, NIE WOLNO WYPUŚCIĆ.

ROZSTRZELAĆ NIE WOLNO, WYPUŚCIĆ.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...