Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel manualny a/c (zima)


Danielq499

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,

Mam pytanie odnośnie panelu manualnego (taki posiadam) , chciałbym się dowiedzieć czy podczas jazdy zima powinno się jeździć na włączonym a/c i wiadomo temperatura ciepła wyżej czy wyłączyć na zimę całkiem a/c ? różne opinie słyszałem lecz nigdy jakoś się nad tym nie zastanawiałem bo zawsze miałem Automatyczna klimatyzacje bez żadnych włączników a/c  , bardzo proszę o odpowiedz 

PS: Chodzi mi o sprężarkę czy lepiej dla niej jak będzie uruchamiana czy wyłączyć całkiem na okres zimowy 

Edytowane przez Danielq499
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, 

Mowisz o panelu do klimy jednostrofowej? To tez jest klimatyzacja automatyczna. Mialem taka w B8 i zawsze klima wlaczona. A/C on i 22C przez caly rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już kliamtyzacji manualnych. Wszystkie są automatyczne i różnią się ilością stref i kilkoma pierdołkami. Sprężarka klimatyzacji jest zawsze napędzana. W zimie tym bardziej powinno się jeździć na "włączonej" klimie bo klimatyzacja osusza powietrze i szybciej szyby odparowywują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jeździłem w zimie na klimie w żadnym aucie. Tylko w lecie, w gorące dni. Każdy samochód miałem po ok 4 lata. Klimy nie czyściłem i nic się nie działo. ? Teraz w nowym klimkę czyściłem tak zapobiegawczo ale jakiejś różnicy nie czuję. 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedz , tak wlasnie myslalem i jezdze caly czas na włączonej , jak kolega wyżej napisał cały rok  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jak nie trzeba jeżdżę na wyłączonej (na pewno auto wtedy mniej spala), w zimie potrzebna tylko do odparowania szyb.

Zastanawia mnie natomiast czym różni się ustawienie AC ON od AC ECO, ktoś potrafi dokładnie wytłumaczyć ? Z tego co zauważyłem to na ECO jakby słabiej chłodzi, ale jak to działa pod względem technicznym, bo przecież temperaturę ustawia się oddzielnie :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MiruK napisał:

Zastanawia mnie natomiast czym różni się ustawienie AC ON od AC ECO, ktoś potrafi dokładnie wytłumaczyć ? 

W tym trybie klima pracuje bardziej oszczędnie (pod względem spalania). Nie pracuje pełną mocą i uzyskanie ustawionej temp.  trwa trochę dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

W tym trybie klima pracuje bardziej oszczędnie (pod względem spalania). Nie pracuje pełną mocą i uzyskanie ustawionej temp.  trwa trochę dłużej. 

Przede wszystkim nawiew wieje delikatnie, nie ma huraganu w aucie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...