Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelka pokrywy zaworów


Busiek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po około roku znowu wywala mi olej przez uszczelkę pokrywy zaworów. Kupiłem nowa erlinga, kupiłem też silikon erlinga. Będę też rozbierał odmę bo to trochę dziwne że po roku wywala już olej. Chyba że źle złożone. I właśnie pytanie do Was, czy daje się silikon pod i na uszczelkę tylko w okolicach szpilek??? Czy w ogóle się nie daje silikonu??? W jakiej kolejności powinno się dokręcać pokrywę zaworów i jakim momentem bo gdzieś znalazłem że 10NM. CZY JAK odma była by nie sprawna to może właśnie olej wywalać przez uszczelkę. Korek oleju na jalowym jakby wciąga, więc nie wiem??? 

W co powinienem jeszcze się zaopatrzyć chcąc sprawdzić odmę??? Co przy okazji zdjęcia kolektora ssącego mogę sprawdzić??? 

Dzięki za rady. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci korek " wciąga" na wolnych obrotach to odma nie jest drożna, a co za tym idzie wytwarza się podciśnienie, które może m.in "wypychać" uszczelkę.

Sprawdź całą odmę, bo uszczelka pokrywy właściwie założona nie powinna puszczać tym bardziej po tak krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie uszczelki pod pokrywa zaworów. Demontowalem też cały kolektor dolotowy żeby dobrać się do odmy i okazało się że odma była drożna, było trochę nagaru ale odma drożna. Wszystkie węże od powietrza sprawdzone oraz ezektor również sprawny. Wszystko poskładane a na jalowym biegu dalej wciąga korek wlewu oleju, czy tak ma być??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 07:57, marian2321 napisał:

Jakiej firmy montowaliuszczelkę na pierwszy montaż 

Tego Ci nie napiszę, bo po prostu nie wiem, natomiast jeżeli chcesz wymieniać to spokojnie możesz założyć uszczelkę Reinz lub Erling ( trzymają jakość).

Najważniejszym jednak jest prawidłowy sposób montażu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...