Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szuranie z okolic filtra powieterza !


dawid9010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od tygodnia mam problem z tym dźwiękiem , mogł by ktoś naświetlić sytuacje gdzie szukać przyczyny? . Na forach nigdzie nie znlazałem odpowiedzi jedni mówia turbo drudzy zaworek a trzeci ze tak ma być . Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tzw chichotanie turbiny. 

 w momencie, w którym puszczasz gaz (zamykasz przepustnicę)  turbo jeszcze przez chwilę pompuje i nadmiar powietrza powinien zostać upuszczony przez zawór DV do dolotu.
Podsumowując jak się  wymieni filtr powietrza na stożek, albo jakiś sportowy to może być czasami to słychać w normalnych autach.  

Ale jak nic nie było kombinowane, a wcześniej tego dźwięku nie było. to na 100%  Zawór DV (Dump Valve)  musisz go znaleźć i zdiagnozować, bo może tylko wężyk podciśnienia sparciał, a nie, że cały zawór do wymiany.  

Ogólnie to bez tragedii, można jeździć, ale nie za długo bo turbo dostaje po d*pie a w 200 zł się zamkniesz z naprawą. powodzenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PluszowyZuczek napisał:

Jest to tzw chichotanie turbiny. 

 w momencie, w którym puszczasz gaz (zamykasz przepustnicę)  turbo jeszcze przez chwilę pompuje i nadmiar powietrza powinien zostać upuszczony przez zawór DV do dolotu.
Podsumowując jak się  wymieni filtr powietrza na stożek, albo jakiś sportowy to może być czasami to słychać w normalnych autach.  

Ale jak nic nie było kombinowane, a wcześniej tego dźwięku nie było. to na 100%  Zawór DV (Dump Valve)  musisz go znaleźć i zdiagnozować, bo może tylko wężyk podciśnienia sparciał, a nie, że cały zawór do wymiany.  

Ogólnie to bez tragedii, można jeździć, ale nie za długo bo turbo dostaje po d*pie a w 200 zł się zamkniesz z naprawą. powodzenia ;) 

tak tylko ja mam disla i czy zawór dv występuje wgl w tym silniku czy to jest powiązane z egr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 14:12, dawid9010 napisał:

tak tylko ja mam disla i czy zawór dv występuje wgl w tym silniku czy to jest powiązane z egr ?

Kurde, masz rację, przepraszam nie doczytałem że to dieselek ?? niestety na nich aż tak się nie znam, więc musimy poczekać na kogoś, kto siedzi w ropniakach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej słynny problem z "szuraniem turbiny po odpuszczeniu gazu" 

Poszukaj, było tego już kilka tematów na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to jest szuranie jak w tamtym temacie? Typowo surge. U mnie się zrobiło jak nagrzebałem przy wężach podciśnienia (ale niestety mam inny silnik) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...