Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana radia na nie-ori. Problem


altruistic

Rekomendowane odpowiedzi

@Yarokot, jak ogarnę temat z radiem to zacznę przygodę z tylnymi głośnikami. Na razie nie wiedziałbym za co tam się zabrać i gdzie te wtyczki włożyć :grin::guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ogarniesz tematu to mam dekoder magistrali CAN do podłączenia niefabrycznych jednostek. Leży to w ofertach. Miałem chinola w poprzedniej B6.

https://a4-klub.pl/offers/offer/21478-adapter-can-bus-do-audi-a2-a3-a4-a6/

Mogę Ci to za 100 PLN oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1w kostce D nie mam czarno-czerwonego kabla. Jedynie czerwono-niebieski, to ten? Jest grubszy niż reszta raczem z kablem obok, brązowym-równie grubym.

spacer.png

/edit. 

Podłączyłem do tego czerwono-niebieskiego i działa :banan:Stawiam piwo ? @Muskel1

Aczkolwiek radio nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka ? jak sobie z tym poradzić? 

Edytowane przez altruistic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiąłeś do stałego plusa, dlatego nie gaśnie po wyłączeniu stacyjki. Masz miernik?

Wypnij kostkę C z panelu klimy i tam na pinie nr.13 (kabel żółto-czarny) powinno być też napięcie po stacyjce. Sprawdź miernikiem zanim się wepniesz. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 okej, jutro sprawdzę czy jest napięcie w tym pinie 13 z kostki C. To żeby radio było uzależnione od kluczyka - to nie może być stały + , dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio potrzebuje 2 źródła napięcia. Pierwsze jest stały plus 12V, który jest głównym źródłem napięcia i jednocześnie służy do podtrzymywania pamięci radia (ustawień, zapisanych stacji radiowych, daty, godz.itp). Drugie źródło napięcia to te 12V po stacyjce, służy to tylko do załączania i wyłączania radia. Dopuki jest na tym przewodzie napięcie radio pozostaje włączone. Gdy go nie ma radio wyłącza się. 

W elektryce pojazdowej mówimy o zacisku 30 gdy jest stałe napięcie 12V z akumulatora.

Napięcie po stacyjce to zacisk 15 (też S-Kontakt) 

Radio musi być podpięte pod oba zaciski i masę (zacisk 31) by ruszyło. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 rozumiem. W moim przypadku ISO A1 to stały plus 12V, a drugie - 12V po stacyjce myślałem, że podłączyłem je właśnie dziś pod ACC z kostki D z klimy jak radziłeś. Czyli zacisk 15 rozumiem jest w innym miejscu. 

Jutro sprawdzę tak jak mówisz kostkę C i pin nr 13, może tam będzie 12V po stacyjce :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pomyliłem roczniki:facepalm: Nie masz w kostce D tak jak pisałem tego zacisku 15. W kostce C powinien być zgodnie ze schematem na pinie 13 (jeżeli tym razem dobrze widziałem). Przepraszam za zmylenie:hi:

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 spoko luz, nie ma problemu, jutro to ogarnę. I tak jesteś szefem za wzorową pomoc :drinks: ukłony i do usłyszenia jutro :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No działaj, jak nie to podciągniemy z zegarów ale powinno działać. Podświetlenie radia możesz tak jak kolega @pila24 wyżej pisał podciągnąć z (podświetlania) zapalniczki przy okazji i dać je na pin opisany A2 ill w nowym radiu.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Zdaje się, że wszystko gra. Radio się uruchamia i wyłącza wraz z kluczykiem. Dzisiaj 4h przerabiałem z 1 din -> 2 din :heat: ale w końcu się udało :yeee: Podświetlanie przycisków nie wiem skąd ale mam i działa jak należy :grin:

W niedalekiej przyszłości pozostaje mi ogarnąć kwestię tylnych głośników wraz z subwooferem. Do tego potrzebna mi taka przejściówka zgadza się?:

 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 39,99 zł - Audi A3 A4 A6 A8 TT tylne głośniki NAJLEPSZY m001 (7681835527). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, potrzeba ten adapter żeby tył uruchomić. 

Tak w ogóle wystarczyłaby Tobie taka przejściówka bo nowe radio ma już chinch (RCA) z tyłu.

Ten Adapter, który wrzuciłeś ma dodatkowo High/low konwerter, który ma dodatkowo funkcję wzmocnienia sygnału, idącego na wzmacniacz z tyłu. Bez tego konwertera też będzie działało bo sygnał wychodzący z radia przez chinch jest już dostosowany do wzmacniaczy.

WWW.EBAY.DE

Finden Sie tolle Angebote für AUDI Aktivsystem Adapter MINI-ISO Stecker 20-polig 4...

 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta szeroka czarna. To jest mini-iso sterująca wzmakiem. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 rozumiem, że na naszym Polskim odpowiedniku to ten produkt? :grin:

 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 14,99 zł - Adapter Audi VW Skoda Mini ISO 4x RCA BOSE NOKIA (6715087257). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten sam tylko końcówki chinch ma 90°

Jedynie co trzeba się z tym liczyć, że bez tego modułu z Twojego linka nie będziesz miał ewentualnie regulacji poziomu głośności tylnych głośników bo z tego co widzę, Twoje nowe radio ma tylko 2 wyjścia chinch (prawa i lewa strona) czyli najprawdopodobniej tylko przód. Możliwe, że gdziesz w ustawieniach radia jest regulacja głośności sygnału line-out. Musisz sprawdzić zanim kupisz. Jeżeli nie ma w radiu regulacji poziomu głośności line-out to lepiej kup ten, który Ty wstawiłeś, będziesz mógł lepiej dostroić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...