Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pukanie przy ruszaniu


pionet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od miesiąca borykam się z problemem głuchego stuku z okolic lewego koła dzieje się to przy ruszaniu pojawia się też wrażenie że koło tak jakby podczas gwałtownego przyśpieszenia podskakiwało nie wiem jak to nazwać dokładnie myślałem że to coś w zawieszeniu ale wszystko wymienione wahacze drazki końcówki i gumy stabilizatora, na nierównościach tego dzwięku nie ma tylko podczas ruszania pojedyńcze stukniecie czasami też słychać przy większego prędkości na zakrecie w prawo,myślałem że może to własnie te tuleje w wahaczach bo miałem wrażenie że koło cofa sie w strone nadkola proszę o jakieś wskazówki co mogłbym sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty słyszysz, bo wiesz co "chcesz słyszeć", natomiast z tego dzwięku, który nagrałeś przynajmniej dla mnie niewiele wynika.....

Powinieneś metodą eliminacji wykluczać potencjalny problem.

Napisałeś,że zawieszenie było robione, na jakich częściach, prawidłowo poskładane? Bo to też nie jest takie oczywiste, zbieżność ustawiona, właściwie?

Od strony układu hamulcowego oraz łożyska koła wszystko ok?

Wiesz, tak na odległość to słaby temat do weryfikacji....przydałby się ogarnięty mechanik na miejscu, któremu łatwiej będzie "na żywo" zdiagnozować problem.

Powodzenia.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejK.Wiem jutro mam jechać do jakiegoś majstra od audi powiedz mi tylko zauważyłem pęknietą osłone poduszki po silnikiem właśnie z lewej strony tu gdzie strzela czy ona może dawać taki objaw? Typowych objawów czyli trzęsienie budy itp nie ma

121551735_335650841033161_5200840881673783137_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz....zdrowy objaw to nie jest. Ciężko powiedzieć,ale teoretycznie może to powodować nienaturalne odgłosy ( naprężenia)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...