Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak prądu na 2 cewce 2.0 alt + LPG


Mexicoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc . Moje 4 kółka A6 C5 2003 rok niestety 2.0 alt miltitronic . Pojechałem z żoną na zakupy dojechałem do sklepu wszystko ok wychodzę że sklepu chce odpalić auto i się zaczęło spalona cewka na 2 cyl doczolgalem się do domu na 2 dzień cewka wymieniona auto chodzi super obroty jak w zegarku . Pojechałem do pracy po przejechaniu 1 km na radzie obroty poleciały w dół i się zaczęło auto pracuje na 3 gary brak prądu 2 cewka sprawdzone vagie zwarcie do masy 2 cewka kable na nowo zaizolowane ( już jakiś Janusz motoryzacji tam był) kasowanie błędów i komunikat brak zapłony 2 cylinder sprawdzony przekaźnik 219 sterownik silnika styli wyczyszczone i nic nie pomogło auto z instalacją LPG od tego mogłem zacząć proszę o pomoc bo ja już nie mam pomysłu co sprawdzić a od 3 dni cały czas na forum i szukanie co może być przyczyną.

Edytowane przez Mexicoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już był ktoś w kablach przy cewkach to warto rozłożyć całą wiązkę i sprawdzić czy gdzieś głębiej nie ma uszkodzonych kabli. Zerknij też do świec w jakim są stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaTeo85 napisał:

No właśnie kable do 2 i 1 cewki patrząc od chłodnicy lutowane i mam wątpliwości do jednego cieniutkiego kabla brązowo żółty nie wiem od czego on jest . Dziwi mnie to że przez chwilę było dobrze . Czy sterownik silnika ma duży wpływ na działanie cewek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Badanie vag i doszły nowe błędy niskie napięcie na zacisku g30 , zapłon cylindra 1-3 obwód otwarty i do tego prędkość wejściowa silnika dla rozdzielacza/ zapłonu (g28) sygnał poza zakresem dodam że czujnik położenia wału i korbowego wymieniony na nowy Boscha ten ostatni błąd cały czas jest już od 7 miesięcy ale auto normalnie się zachowywało  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kable sprawdzone wszystkie masa plus sygnał i masa do silnika wszystko ok wtrysk działa sprawdzony dioda a silnik dalej ma focha i nie chce palić na 2 cyl proszę o pomoc bo już mi ręce opadają . Mam nadzieję że ktoś dobrze podpowie co może go boleć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sterownika silnika zaglądałeś czy wody nie ma gdzieś? świece wykręciłeś żeby zobaczyć w jakim jest stanie? może warto sprawdzić kompresje na garach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Wszystko sparawdzone miernikiem kable posprawdzane jutro będę mierzył ciśnienie a w sobotę przyjedzie kupek z innym sterownikiem może w 2 szybciej coś wykombinujemy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany pomogło czyszczenie CPU i małe spięcie na plusie podmiana cewki i auto chodzi jak marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...