Skocz do zawartości
IGNOROWANY

multi funkcja z B7 do B6


rysuchom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów. Jestem mocno podłamany , bo nie znalazłem informacji w sprawie montazu multifunkcji z chińskim radiem . Zamontowałem w a4 b6 kierownicę z multi z a4 b7. Oczywiscie wymieniłem poduszkę, taśmę , moduł (Q), okablowanie poduszki ,kostkę. Pytanie brzmi, CZY MAM JESZCZE DOKUPIĆ JAKIS ADAPTER ABY MULTI  ZADZIAŁAŁO ?  Jeżeli tak, to jaki ? Kolegów ktorzy robili taki mod prosze o pomoc. Najbardziej chodzi o ten adapter czy interfejs. Radio mam chińskie 2 DIN Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć sygnał z kierownicy w kostce jeżlei nie masz trzeba mieć przejściówkę . Może na początek pokaż tego hinola 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rysuchom napisał:

A może wiesz jaki dekoder CAN ?

Odpowiednie canbusy są sprzedawane od razu z radiem do danego auta,wejdź na Ali i zobaczysz że przy sprzedawanych radiach są dołączone małe czarne pudełka zwane canbusami.

Na allegro też są razem z radiem (nowym)

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1499 zł - NAWIGACJA RADIO AUDI A4 B6 B7 ANDROID 9 4+64GB zPL (8444934105). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rysuchom napisał:

dzieki pila ale w niczym to nie pomogło

Pomogło,naprowadziłem Cię na to co masz szukać i gdzie tego szukać. Zapewne czekałeś na link itp.  Na tacy wszystko podać... Ja znalazłem to w kilka sekund w necie na stronie importera car audio,użyj palców i wpisz odpowiednie kombinacje słów w Google...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć się do sprzedawcy może doradzi Ci jakie adaptery do tego chinola pasuja. Swoją drogą bałbym się tego do auta montować żeby w nocy auta nie spaliło. Choćby nie wiem jak bardzo atrakcyjna cena.  O żywotności tych chinoli nie wspominając. Ale to tylko moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Swoją drogą bałbym się tego do auta montować

W dużej części masz rację ale też  Chinol Chinolowi nie jest równy ;) większość to straszne badziewia ale kilka procent z tego jest takich, które są zrobione zupełnie poprawnie. Tu chodzi wyłącznie o sumienność sprzedawców.

Z tego co się zorientowałem, w PL prawie nikt nie oferuje radio z magistralą CAN (H, L) a jedynie odbiorniki z wyprowadzoną linią RX, TX do przyłączenia zewnętrznego transceivera CAN (dekoder CAN, canbus).

Prawie wszystkie firmy, które sprzedają te cuda w PL, ściągają z CN nie te, które są dobrej jakości i dobrze dopasowane do konkretnych modeli samochodów, a kupują najtańszy g...wniany badziew, robią cenę x2 lub nawet x3, piękny opis w stylu handlarzy samochodów z otomoto i go! do przodu. 

W Chinach natomiast są dostępne i te drugie. Za 30 - 40% mniejszą cenę niż ten gruz na Allegro, możesz kupić od Chińczyka z wysyłką z magazynu na terenie EU (dostawa w ciągu 4 dni do PL), radio dopasowane do modelu, z gniazdem antenowym fakra, kostką quadlock, magistralą CAN, które nie potrzebuje żadnych dekoderów. Uruchamia się w ciągu sekundy, działają wszystkie funkcje z kierownicy i jest zoptymalizowane konkretnie pod model auta do którego zostało zakupione. 

Edytowane przez ElectricShock
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 jeśli siedziało radio fabryczne, to nawet Acc nie ma w kostce ISO.  Tam masz przez CAN zarządzane załączenie podświetlenia, Acc, funkcje uśpienia, wyciszenie na czas załączenia PDC i wiele innych. Więc radio nie może w pełni tak funkcjonować bez magistrali CAN, jak mogłoby działać po jej podłączeniu.

Radio, po zmostkowaniu B+ z Acc, po prostu w tym momencie w jakiś tam sposób funkcjonuje i słychać dźwięk, ale do stuprocentowego działania jest w tym daleko ;). Na fotografii, którą dałeś, widać załączone podświetlenie  w radio, a wyłączone podświetlenie w klimatroniku. Świadczy to o tym, że nie ma zarządzania podświetleniem z modułu w aucie. Do tego dochodzi automatyczne uruchamianie po włączeniu zapłonu.

Jedyny odrębny przypadek to taki, że oryginalnie była wersja bez fabrycznego radio i fabrycznie zamontowanym złączem ISO. Wtedy w kostce był komplet potrzebnych sygnałów (acc, ill, gala - w tym przypadku nie wykorzystany). 

Zależy jaką miałeś bazowo wersję B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...