Jump to content

multi funkcja z B7 do B6

Recommended Posts

Witam Kolegów. Jestem mocno podłamany , bo nie znalazłem informacji w sprawie montazu multifunkcji z chińskim radiem . Zamontowałem w a4 b6 kierownicę z multi z a4 b7. Oczywiscie wymieniłem poduszkę, taśmę , moduł (Q), okablowanie poduszki ,kostkę. Pytanie brzmi, CZY MAM JESZCZE DOKUPIĆ JAKIS ADAPTER ABY MULTI  ZADZIAŁAŁO ?  Jeżeli tak, to jaki ? Kolegów ktorzy robili taki mod prosze o pomoc. Najbardziej chodzi o ten adapter czy interfejs. Radio mam chińskie 2 DIN Pozdrawiam.

musisz mieć sygnał z kierownicy w kostce jeżlei nie masz trzeba mieć przejściówkę . Może na początek pokaż tego hinola 

Chińskie radio nie dogada się z niemieckim canem bez tłumacza (czyt. Can-decoder potrzebny).

Godzinę temu, rysuchom napisał:

A może wiesz jaki dekoder CAN ?

Odpowiednie canbusy są sprzedawane od razu z radiem do danego auta,wejdź na Ali i zobaczysz że przy sprzedawanych radiach są dołączone małe czarne pudełka zwane canbusami.

Na allegro też są razem z radiem (nowym)

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1499 zł - NAWIGACJA RADIO AUDI A4 B6 B7 ANDROID 9 4+64GB zPL (8444934105). Allegro.pl - Radość zakupów i...

Edited by pila24
24 minuty temu, rysuchom napisał:

dzieki pila ale w niczym to nie pomogło

Pomogło,naprowadziłem Cię na to co masz szukać i gdzie tego szukać. Zapewne czekałeś na link itp.  Na tacy wszystko podać... Ja znalazłem to w kilka sekund w necie na stronie importera car audio,użyj palców i wpisz odpowiednie kombinacje słów w Google...

Zwróć się do sprzedawcy może doradzi Ci jakie adaptery do tego chinola pasuja. Swoją drogą bałbym się tego do auta montować żeby w nocy auta nie spaliło. Choćby nie wiem jak bardzo atrakcyjna cena.  O żywotności tych chinoli nie wspominając. Ale to tylko moje zdanie. 

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Swoją drogą bałbym się tego do auta montować

W dużej części masz rację ale też  Chinol Chinolowi nie jest równy ;) większość to straszne badziewia ale kilka procent z tego jest takich, które są zrobione zupełnie poprawnie. Tu chodzi wyłącznie o sumienność sprzedawców.

Z tego co się zorientowałem, w PL prawie nikt nie oferuje radio z magistralą CAN (H, L) a jedynie odbiorniki z wyprowadzoną linią RX, TX do przyłączenia zewnętrznego transceivera CAN (dekoder CAN, canbus).

Prawie wszystkie firmy, które sprzedają te cuda w PL, ściągają z CN nie te, które są dobrej jakości i dobrze dopasowane do konkretnych modeli samochodów, a kupują najtańszy g...wniany badziew, robią cenę x2 lub nawet x3, piękny opis w stylu handlarzy samochodów z otomoto i go! do przodu. 

W Chinach natomiast są dostępne i te drugie. Za 30 - 40% mniejszą cenę niż ten gruz na Allegro, możesz kupić od Chińczyka z wysyłką z magazynu na terenie EU (dostawa w ciągu 4 dni do PL), radio dopasowane do modelu, z gniazdem antenowym fakra, kostką quadlock, magistralą CAN, które nie potrzebuje żadnych dekoderów. Uruchamia się w ciągu sekundy, działają wszystkie funkcje z kierownicy i jest zoptymalizowane konkretnie pod model auta do którego zostało zakupione. 

Edited by ElectricShock

W B6 jeśli siedziało radio fabryczne, to nawet Acc nie ma w kostce ISO.  Tam masz przez CAN zarządzane załączenie podświetlenia, Acc, funkcje uśpienia, wyciszenie na czas załączenia PDC i wiele innych. Więc radio nie może w pełni tak funkcjonować bez magistrali CAN, jak mogłoby działać po jej podłączeniu.

Radio, po zmostkowaniu B+ z Acc, po prostu w tym momencie w jakiś tam sposób funkcjonuje i słychać dźwięk, ale do stuprocentowego działania jest w tym daleko ;). Na fotografii, którą dałeś, widać załączone podświetlenie  w radio, a wyłączone podświetlenie w klimatroniku. Świadczy to o tym, że nie ma zarządzania podświetleniem z modułu w aucie. Do tego dochodzi automatyczne uruchamianie po włączeniu zapłonu.

Jedyny odrębny przypadek to taki, że oryginalnie była wersja bez fabrycznego radio i fabrycznie zamontowanym złączem ISO. Wtedy w kostce był komplet potrzebnych sygnałów (acc, ill, gala - w tym przypadku nie wykorzystany). 

Zależy jaką miałeś bazowo wersję B6.