Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania- problem


platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas manewru cofania zdarza się że sygnał pochodzący od czujników parkowania, pomimo braku przeszkody jest ciągły. Wymieniłem głośniczek (był błąd pochodzący od głośniczka, po wymianie -brak)

Załączam grafiki pochodzące od interfejsu na których widać odległości. Na luzie wszystkie czujniki pokazują 255cm, włączenie wstecznego, pomimo braku przeszkody 13cm. Rozumiem że do wymiany czujniki, na ta chwile dwa (13 cm) ?. Nie wiem co z 3 czujnikiem bo pokazuje 101 cm pomimo braku przeszkody, a jak odjadę na 7 m to wraca 255 cm, czy też do wymiany??

p_20201017_120738.jpg

p_20201017_120525.jpg

p_20201017_120948.jpg

Edytowane przez platinum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są mokre czasem? Taka pogoda jak teraz strasznie dokucza pdc... Zabrudzenie woda itd... Najgorsze jest to że jak wilgoć wchodzi w koszyczek to bardzo długo tam siedzi, mimo że całe auto suche... Można sprawdzić wtyczki, często styki są pośniedziałe... 

Warto też sprawdzić czy czujniki mają te same nr, czy wszystkie są ori, zamienniki też mogą powodować inne odczyty odległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Nie są mokre czasem? Taka pogoda jak teraz strasznie dokucza pdc... Zabrudzenie woda itd... Najgorsze jest to że jak wilgoć wchodzi w koszyczek to bardzo długo tam siedzi, mimo że całe auto suche... Można sprawdzić wtyczki, często styki są pośniedziałe... 

Warto też sprawdzić czy czujniki mają te same nr, czy wszystkie są ori, zamienniki też mogą powodować inne odczyty odległości

Ten problem mam już od dawna, nie zależnie od pogody . W końcu chciałem z tym zrobić porządek. Przy wymianie głosniczka sprawdzalem połączenia wtyczek od modułu. Połączenia przy samych czujnikach nie sprawdzałem, bo chyba bez ściągnięcia zderzaka nie dostanę się do nich. Problem pojawia sie po chwili, tzn jak odpale samochód jest wszystko ok, po 30 min jazdy przy wbijaniu wstecznego zaczyna się problem, najpierw zakłócnia (czasem ciągły czasem ok), a potem tylko ciągły sygnał pomimo brak przeszkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny był pdc czy wydaje się być ori, a jakiś ledow nie masz we wstecznym? 

Ciągły, bo widzi te 13cm... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kamil-vag napisał:

Dokładny był pdc czy wydaje się być ori, a jakiś ledow nie masz we wstecznym? 

Ciągły, bo widzi te 13cm... 

Jakoś 2013 byl jeden czujnik wymieniany na ori , wszystko było ok. 2015 mialem przygode drogowa (polonez wjechał mi na tył) wymieniane dwa czujniki na nowe ori. Od 2015 nie było kłopotów, wszytko działało jak należy. Ten problem mam od wiosny :). Jak wbijam wsteczny to te dwa ciagle widzą 13 cm, niezależnie od przeszkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, zostanie Ci się dobrać do zderzaka i wtedy sprawdzisz czy może wiązka czy rzeczywiście czujniki itd... Możesz zamienić miejscami i zobaczysz wtedy czy idzie problem za czujnikiem czy zostaje na wiązce... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sytuacja.

Samochód postał 2/3 h , odpalajać go wówczas wszystko działa poprawnie, wszystkie czujniki działaja prawidłowo, aż do momentu kiedy znowu zacznie naprzemiennie działać ok/nok aż w końcu w ogóle przestanie układ działać (ciągły sygnał)

Czy uszkodzone czujniki tak sie zachowują? jak uszkodzony to raz działa raz nie, czy to może być moduł . Póki co zdejmowanie zderzaka to ostateczność ale jak nic nie pomoże to będzie nieuniknione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności komputer i zczytanie błędów. Jeżeli któryś z czujników ma mikrorysę (nieszczelność) dostaje się do niego wilgoć i wtedy wywala błąd więc raz działa raz nie. Nic nowego w pdc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jeszcze zamienić miejscami czujniki. Skrajny prawy dałem na miejsce skrajny lewy, centralny prawy na miejsce centralny lewy. Na początku wszystko było ok. Przejechałem troche aż do momentu że po wbiciu wstecznego będzie ciągły sygnał. Podłączyłem kompa i tylko to potwierdziło, do wymiany dwa czujniki.

p_20201018_183039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem dwa czujniki org. używki w kolorze nadwozia. Od dwóch dni wszystko działa prawidłowo.

Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...