Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa prawa lampa


Luizka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi prawa lampa (żarówki są ok) żadne światła i kierunkowskaz, jak podłącze na krótko do plusa to działa wszystko łącznie z kierunkiem gdzie mam szukać jakiegoś bezpiecznika od tej lampy? Chce troszkę poznać temat zanim udam się do mechanika bo mechanicy widząc kobietę chcą od razu pół samochodu wymieniać. Dodam że świeci mi się komunikat o spalonej żarówce. Sprawdziłam kostkę w lampie i nie ma prądu w żółtym kabelku pod nr 6 w lewej działającej jest?. Audi mam od 2 tygodni więc jest dla mnie jak czarna magia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kostka w lampie słabo wpięta. Wypnij i zapnij na nowo aż kliknie. Jak BCM stwierdzi, że jest przerwa w obwodzie (np źle wpięta kostka) odłącza napięcie, dlatego nie masz na kablach napięcia. Wypnij i wepnij na nowo i dopiero zapłon włącz. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Muskel1 napisał:

Może kostka w lampie słabo wpięta. Wypnij i zapnij na nowo aż kliknie. Jak BCM stwierdzi, że jest przerwa w obwodzie (np źle wpięta kostka) odłącza napięcie, dlatego nie masz na kablach napięcia. Wypnij i wepnij na nowo i dopiero zapłon włącz. 

Kostka prawidłowo wpięta sprawdzałam miernikiem w 6pinie na kostce nie ma prądu a w lewej lampie jest. Podejrzewam że jest uszkodzony kabelek albo jakiś bezpiecznik, gdzie mam szukać takiego bezpiecznika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy jako takie nie mają swoich bezpieczników. Sterowane sa z modułu centralnej elektryki. Jeżeli jest przerwa w obwodzie lub zwarcie MCE wyłącza napięcie. Jedyne bezpieczniki, odpowiedzialne za lampy a dokładniej mówiąc za ich funkcje to bezpieczniki 6, 7 i 12 kolumny A po lewej stronie deski rozdzielczej jak otworzysz drzwi. Jest tam taka plastikowa blenda, którą ściągasz i masz tam bezpieczniki. Odpowiadają one za samopoziomowanie oraz funkcję skrętną. Obie występują tylko w lampach xenonowych.

20201018_112202.jpg

20201018_112247.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Muskel1 napisał:

Lampy jako takie nie mają swoich bezpieczników. Sterowane sa z modułu centralnej elektryki. Jeżeli jest przerwa w obwodzie lub zwarcie MCE wyłącza napięcie. Jedyne bezpieczniki, odpowiedzialne za lampy a dokładniej mówiąc za ich funkcje to bezpieczniki 6, 7 i 12 kolumny A po lewej stronie deski rozdzielczej jak otworzysz drzwi. Jest tam taka plastikowa blenda, którą ściągasz i masz tam bezpieczniki. Odpowiadają one za samopoziomowanie oraz funkcję skrętną. Obie występują tylko w lampach xenonowych.

20201018_112202.jpg

20201018_112247.jpg

Nie mam lamp ksenonowych a bezpieczniki sprawdzone są ok. A gdzie jest ten MCE? Moze wtedy uda mi się sprawdzić dlaczego w tym jednym kablu nie ma prądu. Jak podłączam do plusa na krótko to działa wszystko prawidłowo, nawet kierunkowskazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE siedzi nad pedałami pod kierownicą. Dostanie się do niego to trochę rozbierania i nie ma sensu tego robić zanim nie podepniesz auta pod komputer i sprawdzisz czy są zapisane jakieś błędy. Co mogłaś już zrobiłaś. Dalej bez wtyczki diagnostycznej to szukanie igły....

Mam nadzieje, że wykonałaś te czynności tak jak pisałem, czyli wyłączenie stacyjki, wyciągnięcie kluczyka, odpięcie kostki, sprawdzenie optycznie czy nie ma w niej gdzieś zaśniedziałych kontaktów,  sprawdzenie czy kable w kostce mocno siedzą, wpięcie kostki na nowo i dopiero wtedy ponowne włączenie zapłonu. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa świateł rozwiązana mimo iż Komputer nie wyświetlał żadnego błędu, okazało się że był przetarty przewód od modułu komfortu. Przewód naprawiony i wszystko działa bez zarzutu? kto by pomyślał? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od modułu centralnej elektriki MCE. Moduł komfortu nie ma nic wspólnego z przednimi lampami:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...