Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera cofania w A4 B8 nie reaguje


mlody19881

Rekomendowane odpowiedzi

pomogła zmiana kodowania w:

1. 5F - Information Electr.

2. adaptacja

3. Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS: to set MSG-bus zmiana na ---------->>>   "comfort data bus".

 

Na chwilę obecną wszystko śmiga jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne bo oryginalnie powinno być Zacisk 15.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nie chce zakładać osobnego tematu na Forum ale chcę doposażyć mój wóz w kamerę cofania.

Ceny na Allegro są kosmiczne dlatego też szukam odpowiedniego sprzętu  u "Majfrendów"

" oryginalna " kamera wraz z wiązka kosztuje  344,66 zł i wiąże się to z dość pracochłonnym montażem i kodowaniem

ale znalazłem alternatywę w postaci takiej kamery kosztuje 291,33 zł z 7 dniową darmową przesyłką z Hiszpanii

wprawdzie nie ma dyszy myjącej ale według sprzedawcy dużo łatwiejszy montaż i brak kodowania.

Podpinamy wszystko pod kostkę w radiu i działa, zostaje tylko przeciągniecie kabla do tylnej klapy.

Czy ktoś z Was szanownych kolegów montował kamerę z drugiej opcji ?

Co lepiej wybrać nr 1 czy 2 ?

 

 

Edytowane przez kokos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, jak to ma zadziałać bez kodowania? Radio magicznie będzie wiedziało, żeby z tego korzystać, mimo iż takiej funkcji wcześniej nie miało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kokos73 napisał:

" oryginalna " kamera wraz z wiązka kosztuje  344,66 zł i wiąże się to z dość pracochłonnym montażem i kodowaniem"

"wprawdzie nie ma dyszy myjącej ale według sprzedawcy dużo łatwiejszy montaż i brak kodowania."

Jedno przeczy drugiemu, w obu przypadkach musisz się przekopać wiązką od klapy do komputera w schowku.
Wg mnie:

Opcja 1 to większe szanse powodzenia.
Opcja 2 możesz zostać królikiem doświadczalnym wtedy wszyscy się dowiemy czy to w ogóle działa. :P 
 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Langista napisał:

A powiedz mi, jak to ma zadziałać bez kodowania? Radio magicznie będzie wiedziało, żeby z tego korzystać, mimo iż takiej funkcji wcześniej nie miało?

z jednej strony masz racje ale spójrz na komentarze.

obraz.png.3f826d710e85436d51d9d10482d77378.png

jest kilka innych komentarzy dotyczących A4B9 i wszędzie piszą że wystarczy podłączyć.

Napisałem do sprzedawcy i potwierdził że żadnego kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, M4R1O napisał:

Jedno przeczy drugiemu, w obu przypadkach musisz się przekopać wiązką od klapy do komputera w schowku.
Wg mnie:

Opcja 1 to większe szanse powodzenia.
Opcja 2 możesz zostać królikiem doświadczalnym wtedy wszyscy się dowiemy czy to w ogóle działa. :P 
 

w opcji 1 muszę dopierać się do kostek w nadkolu bagażnika, pod tylną kanapą i komputera w schowku. W opcji 2 ciągnę kabel od kamery albo podsufitką albo progami i tylko wpinam przejściówkę i tyle wiec muszę demontować tylko schowek i komputer.  Według mnie połowa roboty no ale mogę się mylić.

nie chciałbym być królikiem doświadczalnym i uwalić sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się bo nie miałem tej kamery w ręku. Nie mam pojęcia jak i czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, czy faktycznie w b9 byłoby możliwe podpiąć coś, co samo z siebie nauczyło by korzystać MMI z podłączonej kamerki bez wcześniejszego kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy test. kupię tą kamerę gdyż i tak mam uwalony mikro przełącznik w klamce klapy bagażnika. 

Zdemontuje tylko schowek z komputerem i podepnę przejściówkę z kamerą, jak będzie działać to dopiero pociągnę kabel do klapy.

Jak będzie działać to wszystko opisze wraz ze zdjęciami lub filmem, jak nie to jest jeszcze spór na Aliexpres i możliwość  zwrotu kasy.

Do tej pory kupiłem od chińczyków pływające kierunkowskazy w lusterkach i moduł wyłączający funkcje start-stop i wszystko działa jak należy wiec może i tym razem będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się jak to działa.. masz jakiś program typu vcds lub vag-com? Jestem ciekaw czy te moduły od chińczyka nie robią syfu, bo pewnie działa to na zasadzie wymuszanej ingerencji w dany sterownik przez prymitywnie zrobione układy maksymalnie po kosztach, proszące się o pożar jak coś pójdzie nie tak. Zrób pełny skan z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Langista napisał:

Domyślam się jak to działa.. masz jakiś program typu vcds lub vag-com? Jestem ciekaw czy te moduły od chińczyka nie robią syfu, bo pewnie działa to na zasadzie wymuszanej ingerencji w dany sterownik przez prymitywnie zrobione układy maksymalnie po kosztach, proszące się o pożar jak coś pójdzie nie tak. Zrób pełny skan z ciekawości.

Mam VCDS wiec zrobię skan przed i po montażu, chociaż trochę przeraziły mnie twoje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera zamontowana  i działa bez kodowania. Po zamontowaniu wystąpił błąd air bag pasażera bo odpinałem wyłącznik. Po skasowaniu błędu VCDS wszystko działa jak należy, prawie.

Jak na razie zauważyłem że nie zawsze obraz z kamery się pojawia. Czasami trzeba wrzucić wsteczny drugi raz i wtedy jest ok.

Obraz z kamery bardzo dobrej jakości nawet po zmroku, wszystko pasowało jakby było oryginalne. Żadnego kodowania nie robiłem, po prostu podpiąłem i zrestartowałem MMI.

Pytanie. Może jednak spróbować zakodować kamerę bo w raporcie nigdzie nie zauważyłem jej obecności. Tak jakby samochód nie wiedział że ją ma, a ma i działa.

IMG20220430110730.jpg

IMG20220430110725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 22:00, kokos73 napisał:

Kamera zamontowana  i działa bez kodowania. Po zamontowaniu wystąpił błąd air bag pasażera bo odpinałem wyłącznik. Po skasowaniu błędu VCDS wszystko działa jak należy, prawie.

Jak na razie zauważyłem że nie zawsze obraz z kamery się pojawia. Czasami trzeba wrzucić wsteczny drugi raz i wtedy jest ok.

Obraz z kamery bardzo dobrej jakości nawet po zmroku, wszystko pasowało jakby było oryginalne. Żadnego kodowania nie robiłem, po prostu podpiąłem i zrestartowałem MMI.

Pytanie. Może jednak spróbować zakodować kamerę bo w raporcie nigdzie nie zauważyłem jej obecności. Tak jakby samochód nie wiedział że ją ma, a ma i działa.

IMG20220430110730.jpg

IMG20220430110725.jpg

Powiedz mi jeżeli możesz, który rodzaj wybrałeś tej kamery na aukcji? Bo też chciałem kupić jeżeli wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...