Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera cofania w A4 B8 nie reaguje


mlody19881

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowilem sam dolozyc sobie kamere cofania. Zakupilem kamere oryfinalna plus okablowanie. Wszystko zamontowalem zgodnie z instrukcja i zakodowalem ale niestety napotkalem problem. Polega on na tym ze nic sie nie dzieje po wcisnieciu Parktronic i biegu wstecznego. W OBD 11 pojawil sie modul Kamery Cofania i nie pokazuje bledow. Kolejna rzecza ktora odkrylem to ze przy resecie MMI i wlaczonym parktronikiem pokazuje mi sie przez 10 sekund obraz kamery, a po zalaczeniu menu MMI obraz znika i sie juz nie pojawia (wstawilem zdjecia). Ktos moze jakis pomysl??

20201017_222741.jpg

20201017_222726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBD11, jeszcze pewnie na gotowca kliknąłeś żeby wszystko automatycznie zakodował:facepalm:

Kiedy się w końcu nauczycie, że OBD11 to jest zabawka g...o warta a nie narzędzie? Więcej szkody niż pożytku tym badziewiem narobi. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż tyle. Są tam niektóre funkcje, które rzekomo po jednym kliknięciu kodują kilka sterowników. 

W 5F jest widoczna/zanaczona kamera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kodowanie wykonalem:

Module 19 Gateway

  • Select Installation List
  • Check 6C Rear View Camera
  • Save

Module 09 Central Electrics

  • Select Coding
  • Go to Byte 35 and check Bit 4
  • Exit and Do it!

Module 5F Multimedia

  • Select Adaptation
  • Search for VPS
  • Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS set the new value activated and press Do it!
  • Car_Funktion_List_BAP_Gen2_VPS_msg_bus set the new value Terminal 15 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem są dwie różne kamery cofania. Pierwsza ta zwykła kamera cofania, podłączasz do mmi i nie potrzebuje ona sterownika kamery 6C. Podłączasz, kodujesz i koniec.

Druga to jest to kamera otoczenia tylna (czyli jak masz kamerki 360°). Potrzebny jest do nich sterownik kamer 6C. 

Jeżeli Ty założyłeś tą zwykłą kamerę cofania nie musisz w 19 zaznaczać że jest sterownik 6C bo go nie masz. Spróbuj to w 19 odznaczyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kamera uaktywnia się gdy wrzucisz wsteczny dwa razy pod rząd lub aktywujesz przyciskiem 2 x  pod rząd? Czyli lewarek biegów naz P na  R-P-R ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: udalo mi sie zakodowac przedni parktronic i kamera tylnia tez dziala. Niestety bez wizualizacji parktronica ( wina czujnikow lub kabli) i narazie musze tak zostawic gdyz jestem za granica i zeby doprowadzic to do konca moglo by mnie duzo kosztowac. Reasumujac kamera, pdc przod i tyl dzialaja( pdc bez wizualizacji). 

20201020_075149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlody19881 

masz może jakieś zdjęcia z podłączenia kamery pod mmi? albo schemat podłączenia? Bo sam zakupiłem kamerę, ale niestety bez schematu i teraz szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Michał B. napisał:

mlody19881 

masz może jakieś zdjęcia z podłączenia kamery pod mmi? albo schemat podłączenia? Bo sam zakupiłem kamerę, ale niestety bez schematu i teraz szukam.

MUNTEANUBOGDAN.COM

I installed the original backup camera on my A4 B9 with only 96$ and made a tutorial for those who want to do this retrofit. Enjoy!

tutaj jest krok po kroku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 16:58, Muskel1 napisał:

Czy kamera uaktywnia się gdy wrzucisz wsteczny dwa razy pod rząd lub aktywujesz przyciskiem 2 x  pod rząd? Czyli lewarek biegów naz P na  R-P-R ? 

Ja mam aktualnie dokładnie taki problem, znasz może rozwiązanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 17.05.2021: Dla tych, którzy mają przycisk SOS, kodowanie jest inne. W module 09 Central Electrics brakuje bajtu 35, więc przejdź do bajtu 38 , w bicie 2-3 wybierz 04 camera variant_rvc, zainstalowany . Zobacz obrazek poniżej.

 

jak sobie z tym poradziliście? Ja tam mam normalnie bity, a nie bit 2-3 z polem wyboru.

 

Teraz po zakodowaniu jak w poradniku nie mam wizualizacji czujników tylko sam dźwięk i brak obrazu kamery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...