Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 stukanie pod kierownicą przy 120km/h


skodavka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Proszę o pomoc w zlokalizowaniu denerwującego stukania. Niestety trudno mi samemu to zrobić bo zaczyna się od około 120 i zanika przy około 140km/h.

Dźwięk przypomina jakby kawałek plastiku czy śrubka latała w kanale nawiewu ale to raczej nie tam bo w trakcie hałasu wyłączałem klimatronik i zero poprawy. 

Stukanie dochodzi gdzieś z okolicy dolnego słupka od strony kierowcy. Ostatnio miałem problem z zalewaniem tapicerki pod nogami (problem już rozwiązany) i po demontażu tapicerki pod kierownicą dźwięk się wyraźnie nasilił. 

Możliwe, że to coś za nadkolem?

Edytowane przez skodavka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zdjąłem osłony plastikowe pod kierownicą i słupkiem. Jeszcze bez nich jeżdżę, żeby tapicerkę na podłodze dobrze wysuszyć. 

Zdemontowane części tylko tłumiły te dźwięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wpadła Ci gdzieś klamra metalowa trzymająca tapicerkę. Zobacz czy wszystkie klamry/spinki są na zdemontowanych częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem źródło stukania. Spod nadkola wystaje przewód w obudowie plastikowej. Obudowa była porozpinana na zatrzaskach i latała luźno.

IMG_20201025_200050.jpg

Przymocowałem to na szybko trytką i jest trochę lepiej ale jeszcze delikatnie stukanie słychać.

Ktoś wie co to jest i jak powinno być prawidłowo zamocowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...