Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działający wskaźnik prędkości i kilometrów


merlino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu w czasie jazdy na moment przestał działać zegar od prędkości i kilometrów i wszystko było ok aż do zeszłego czwartku. Nie pokazuje mi ani przejechanych kilometrów ani kilometrów (w ogóle nic się nie wyświetla, podświetlenie i kontrolki działają). Wczoraj przy gwałtowniejszym przejechaniu przez próg zwalniający prędkościomierz odzyskał sprawność, ale przy kolejnych nierównościach raz działał raz nie czyli generalnie nie działa :facepalm: Sprawdziłem dzisiaj próbnikiem czy przy kostce wchodzącej do czujnika prędkości jest jakieś napięcie, ale nic nie pokazało. Ktoś miał podobny problem? Czy brak zasilania może być spowodowany np. zimnymi lutami w liczniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty albo kostki nie łączą. Na sam początek sprobuj kontakt spray i dobrze docisnij wtyczki.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokąd prowadzą kable od czujnika prędkości? Bezpośrednio do licznika czy może po drodze mają jakieś "przystanki"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy czy czasem nie masz mokrej wykładziny pod pedałami i fotelem.

Jest kilka miejsc w których woda może dostać się do wnętrza i narobić bigosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 00:16, Hezen napisał:

Sprawdź czy czy czasem nie masz mokrej wykładziny pod pedałami i fotelem.

Jest kilka miejsc w których woda może dostać się do wnętrza i narobić bigosu

Woda to mi akurat stoi na całej podłodze :facepalm::grin: - czy winowajcą mogą być zatkane kanały odpływowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały odpływowe, uszczelka pod obudową komputera i uszczelka linki otwierania maski to jeśli chodzi o podszybie.

Może również lecieć przez niedrożne odpływy w drzwiach wtedy woda leci samym dołem tapicerki drzwi i dostaje się nad uszczelkę gdzie trafia do wnętrza auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...