Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgające xenony


przemek1207

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nietypowy problem ze światłami w moim Audi. Zastanawiałem się co może być przyczyną i naprawdę już sam nie wiem. Posiadam światła ksenonowe, które wydawało mi się, już doprowadziłem do porzadku- nic bardziej mylnego. Wymieniłem odbłyśniki, wstawiłem nowe żarniki D1S (Osram) i co prawda światła ładnie świecą, ale na wolnych obrotach drgają niczym stroboskop. Podczas jazdy nie ma drgań, generalnie wszystko się stabilizuje przy obrotach powyżej 1,5k rpm. Oddałem auto do elektryka, który stwierdził, że to wina alternatora. Zregenerował go, wymieniając szczotki i coś tam jeszcze ( bez regulatora napięcia, który rzekomo jest ok). Na początku myślałem, że to pomogło, bo tak jakby drgało mniej. Niestety po jakimś czasie zauważyłem, że dalej jest tak samo. Nie chce znów do niego jechać ,bo może znów wymyśli coś innego i znów będzie naciągał na kasę. Postanowilem, że zapytam najpierw na forum, co realnie ma szansę mieć wpływ na to "migotanie". Kwestia alternatora brzmiała logicznie, ale dalej nie widzę źródła problemu. Mam swoje teorie, m.in drgająca lampa albo sam żarnik w gnieździe? Zrobiłem mały test włączając długie światła, bo w teorii chyba też powinny drgać skoro byłby problem z lampą. Niestety światła drogowe (długie) nie drgają i już sam nie wiem co jest nie tak. 

 

Jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość ?

Edytowane przez przemek1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz lampy xenon czy xenon plus zwane też bixeonem? Te drugie mają przesłone   która może drżeć z jakiegoś powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pojedynczy ksenon. A w takim też może coś drgać? Składane były raczej dobrze, w serwisie zajmującym się wymianą odbłyśników i ostatnie co było przy nich robione mechanicznie

Edytowane przez przemek1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, winny był akumulator, który był już w bardzo słabej kondycji. Mimo, że auto odpalało, bateria nie trzymała swoich parametrów i stąd drgania świateł. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...