Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat temp spada do 70 problem z dpf


szymon441992

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dpf - przybywa oleju, po przyjeździe do domu parę razy zauważyłem że po wyłączeniu chodzą wentylatory.

Ostatnio robiłem trasę 160km i zauważyłem że temperatura raz dochodziła do 90 a zdarzało się tak że leciała do 70 ( na polu koło 7 stopni) czy to normalne że w tych silnikach spada temperatura czy jak wskoczy na 90 to powinno trzymać i do wymiany termostat?

Nie wiem jak u mnie wygląda sytuacja z dpf po obrotach nie potrafię zobaczyć kiedy się wypala fajnie jakby ktoś podesłał filmik jak się wypala jakie obroty i jak normalnie chodzi...

 

Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy minusowych temp jak jedziesz z góry dużej może spaść temp poniżej 90 ale nie na 70 chyba że będzie - 30 na zewnątrz ("polu" czy jak temp zew nazywasz)

O wypalaniu dpf jest podwieszony temat  - tam ktoś zrobił zdjęcia, jak się dpf wypala to wolne obroty wskazują około 1000 obr/min (wg mnie bardzo łatwo to wychwycić)

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja normalnie coś takiego mam , jutro postaram się zrobić jakieś zdjęcie. Zastanawiam się cały czas czy to że temperatura leci do 70 ma związek z dpf czy przerywa procedurę i coś mu szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 22:23, szymon441992 napisał:

jutro postaram się zrobić jakieś zdjęcie. Zastanawiam się cały czas czy to że temperatura leci do 70 ma związek z dpf czy przerywa procedurę i coś mu szkodzi

jak się sprawa zakończyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalam na zimnym i mam tak. Czyli co cały czas się wypala albo w ogóle jak nie ma różnicy?

IMG_20201109_182816.jpg

Edytowane przez szymon441992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szymon441992 napisał:

Czyli co cały czas się wypala albo w ogóle jak nie ma różnicy?

normalne obroty, wypalanie to byłoby bliżej 1 wskazówka  obr/min

porównaj to zdjęcie co wkleiłem wyżej...

widzisz różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opanowałem kiedy się wypala DPF i nie musi mieć 90 żeby się wypalać. Wypalił mi się za 285km i następnym razem również 285. Będę teraz obserwował czy jak zawsze go wypalam od razu i nie gasze czy będzie przybywać oleju. Co ile się u was wypala jak oceniacie stan mojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 mam po akcji serwisowej dieselgate wypala się co 450-550km, w a4 b8 gdzie nie było tej akcji co 600-700km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon441992 napisał:

i nie musi mieć 90 żeby się wypalać.

a ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...