Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RNS E Incorrect PIN


Mateo0000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moze ktos tutaj zdola mi pomoc.

Kupilem radyjko z pinem na bay i niestety nie przyjmuje pinu mimo iz dla pewnosci wygenerowalem kolejny pin na ebay i jest taki sam jak oryginal.

Radio to RNS E

 

Ja sie pytam o co kaman?

 

 

Edytowane przez Mateo0000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ktoś grzebał w eepromie,wtedy nie da się wygenerować poprawnego kodu na podstawie SN. Może być również zmieniona płyta główna a zapisany pin jest z poprzedniej.Elektronik od liczników i elektroniki samochodowej powinien Ci ogarnąć nowy pin.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym radiu nie ma eep wszystko siedzi w 29xl12df, masz dwa wyjścia podepnij vcds i sprawdź vin radyjka i nr. Czasami ludzie podmieniają bebechy , a pokrywa zostaje stara. Jest jeszcze jeden sposób wydobycia samemu kodu, ale czasami ubija navi na amen.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze bylo grzebane. Npisalem do sprzedawcy, czekam co on odpisze, w ostatecznosci odesle sprzet jak nic nie zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tom A4 napisał:

Jest jeszcze jeden sposób wydobycia samemu kodu, ale czasami ubija navi na amen.

Ale to chyba zależy od wersji rnse,w Q na 5 sztukach wyciągnąłem pin bez problemów dla navi. Nie wiem jaką  wersje ma kolega i nawet nie proponuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś szczęście i nie wersja ma tu znaczenie.  Problem z softem pojawia się po czasie nie natychmiast, 99% problemów to nie gasnący can i radio pobiera prąd, lub po czasie wywala chińskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Ale to chyba zależy od wersji rnse,w Q na 5 sztukach wyciągnąłem pin bez problemów dla navi. Nie wiem jaką  wersje ma kolega i nawet nie proponuje .

mam 0E0 035 192 Q, czyli mam Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tom A4 napisał:

W tym radiu nie ma eep wszystko siedzi w 29xl12df, masz dwa wyjścia podepnij vcds i sprawdź vin radyjka i nr. Czasami ludzie podmieniają bebechy , a pokrywa zostaje stara. Jest jeszcze jeden sposób wydobycia samemu kodu, ale czasami ubija navi na amen.

Chcialem sprawdzic ale nie widzi mi starego jak i nowego radia na VAGu 311. Jutro bede mial wersje 20.4.2 z kabelkiem moze to rozwiaze problem

Edytowane przez Mateo0000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tom A4 napisał:

Czyli miałeś szczęście i nie wersja ma tu znaczenie.  Problem z softem pojawia się po czasie nie natychmiast, 99% problemów to nie gasnący can i radio pobiera prąd, lub po czasie wywala chińskie znaki.

No to minęło około 2 lat i problemy nie wystąpiły w żadnym rnse,nie wiem czy wersja tego programu nie zmieniła się również w czasie. Taką płytkę w UK na stronie sprzedawcy audio widziałem za 100£

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pila24 napisał:

No to minęło około 2 lat i problemy nie wystąpiły w żadnym rnse,nie wiem czy wersja tego programu nie zmieniła się również w czasie. Taką płytkę w UK na stronie sprzedawcy audio widziałem za 100£

Być może że coś poprawiono , sporo navi nawet z tego forum robiłem po tym sw. Wystarczy poszukać i nawet tu znajdziesz tematy po cd do kodu mam chińskie znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2020 o 09:05, Tom A4 napisał:

podepnij vcds i sprawdź vin radyjka i nr. Czasami ludzie podmieniają bebechy , a pokrywa zostaje stara. 

Radio wraca do sprzedawcy, za duzo problemow z nim.

Nie moge sprawdzic, jak sie podpinam do kompa to wyskakuja mi te bledy. Ze starym radiem i na "nowym" RNS E nie ma komunikacji

Address 16: Steering wheel        Labels: 8E0-953-549.lbl
   Part No: 8E0 953 549 Q
   Component: Lenksáulenmodul     0701  
   Coding: 02011
   Shop #: WSC 00672  
   VCID: 4189F0034B89C38E5C-4B18

1 Fault Found:
01304 - Radio 
            49-10 - No Communications - Intermittent

-------------------------------------------------------------------------------
Address 17: Instruments        Labels: 8E0-920-9xx-8EC.lbl
   Part No SW: 8H0 920 951 C    HW: 8H0 920 951 C
   Component: KOMBI+WFS 3     H14 0200  
   Revision: 0200        Serial number: AUX6Z0F0076035
   Coding: 0006411
   Shop #: WSC 00551 512 00000
   VCID: 2D51BCB3B71137EE88-515A

1 Fault Found:
01304 - Radio 
            004 - No Signal/Communication - Intermittent

1 Fault Found:
01304 - Radio 
            49-10 - No Communications - Intermitte

 

Przy okazji udalo mi sie opuscic wyswietlacz w nieodblokowanym audi rns-e, nie spotkalem sie z tym na forum. 

Przytrzymac przycisk wlaczania/wylaczania radia + od wyswietlacza-slychac bylo w glosnikach jak sie wylacza. W druga strone to samo, przytrzymac przycisk od wlaczania radia + od opuszczania wyswietlacza. 

Moze sie komus przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mateo0000 napisał:

Serial number: AUX6Z0F0076035

Serial Ci pokazało,ale masz racje by dać sobie spokój z tym radiem,szukaj innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gian napisał:

io ho un software su CD che che aggiorna l' RNS-E  e genera il codice 

Ok to jeszcze raz tym razem po polsku, angielsku lub niemiecku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gian napisał:

io ho un software su CD che che aggiorna l' RNS-E  e genera il codice 

Sì, è stato menzionato in questo argomento. Ci sono stati casi di danneggiamento della navigazione da parte di tale software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 11:39, Gian napisał:

I have used this software several times with positive results, without ever having problems

Me too, but there were cases of forum users damaged navigation after this operation. I mentioned earlier that this software did damage in the earlier version.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...