Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rysa na tarczy


Mateusz 123456789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie delikatne pęknięcie na tarczy lekko wczyczuwalne pod paznokciem tarcze maja 2lata (bosch) około 18tys zrobione na nich. Moje pytanie czy wymieniać tarcze czy można chwile jeszcze pojeździć. 

20201017_122723.jpg

Edytowane przez Mateusz 123456789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mateusz 123456789 napisał:

Witam mam takie delikatne pęknięcie na tarczy lekko wczyczuwalne pod paznokciem tarcze maja 2lata (bosch) około 18tys zrobione na nich. Moje pytanie czy wymieniać tarcze czy można chwile jeszcze pojeździć. 

20201017_122723.jpg

To za pewne tarcza tylna i niby rysy od kloców po postoju na ręcznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mateusz 123456789 napisał:

Witam mam takie delikatne pęknięcie na tarczy lekko wczyczuwalne pod paznokciem tarcze maja 2lata (bosch) około 18tys zrobione na nich. Moje pytanie czy wymieniać tarcze czy można chwile jeszcze pojeździć.

Jeśli masz pęknięcie to nie ma się nad czym zastanawiać tylko wymieniać komplet. Sprawdź dokładnie czy to nie jest to o czym pisał @Wandej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda to jak Andrzej wspomniał.

Szybko możesz to sprawdzić - przejedz się, pcchamuj  i powinien problem wizualny zniknąć, no chyba,że faktycznie jest pęknięcie to wtedy stwierdzisz to już na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndrzejK. napisał:

Faktycznie wygląda to jak Andrzej wspomniał.

Szybko możesz to sprawdzić - przejedz się, pcchamuj  i powinien problem wizualny zniknąć, no chyba,że faktycznie jest pęknięcie to wtedy stwierdzisz to już na pewno.

Od tego czasu jak to zobaczyłem to jest zrobione około 100km i rysa dalej jest i ręczny nie był zaciągany od tego czasu . A powiem jeszcze ze do postoju zadko zostawiam na recznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest pęknięcie....

Tarcza/tarcze do wymiany.

7 godzin temu, Mateusz 123456789 napisał:

czy można chwile jeszcze pojeździć. 

Ja bym tak nie jezdził.... w końcu to są hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spróbować pazurem drapnąć i bedzie wiadomo czy to pęknięcie czy ślad od klocka,według mnie ślad po klocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AndrzejK. napisał:

No ponoć "drapał".....zerknij na pierwszy post.

Zrobiłbym test 100-0 z hamulcem w podłodze i sprawdził jak po tym tarcza by wyglądała,bo klocek tak głęboko nie odbije się  na tarczy by zostało wgłębienie wyczuwalne. Chyba że to tarcze z ołowiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przybliżeniu zdjęcia wygląda jak pęknięcie. Z resztą jak wyczuwalne pod paznokciem to nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi doradził przetrzeć to papierem ściernym na teraz wygląda to tak niewyraźne zdjęcie bo w garaż słabe światło jutro wyjadę to rzucę lepszą fote

20201023_195439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli dobrze widzę tarcze mają już spory rand więc możnaby i tak pomyśleć o wymianie. 

Tarcze maja dokładnie 2lata i około 18tys zrobione na przeglądzie zagranicą nikt się tego rantu nie doczepił. A zagranicą bardziej sprawdzają auta niż w PL.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze nadają się śmietnik. Widać ewidentne pęknięcie i to będzie postępować oraz się rozwarstwiać. Chiński bosch się postarał :P Jak nie chcesz wydawać fortuny to załóż textara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎23‎.‎10‎.‎2020 o 20:55, przem8 napisał:

Tarcze nadają się śmietnik. Widać ewidentne pęknięcie i to będzie postępować oraz się rozwarstwiać. Chiński bosch się postarał :P Jak nie chcesz wydawać fortuny to załóż textara.

Chiński bosch? A wiesz ilu producentów robi tarcze w chinach?:whistling: Ja tam rantu nie widzę. Jak masz wątpliwości kup drugie tarcze i zmień. Nie wiem po co dalej ta dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wandej napisał:

Chiński bosch?

To taka ironia, a to że w chinach klepią części czołowych producentów to doskonale wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...