Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziomowanie xenon


Misieqq7

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamontowane bixy do b7 plus samo poziom.

ustawiłem wszytko jest ładnie lampy robią test góra i dół .

jednak gdy mam pełne auto.ludzi plus coś w bagażniku po teście lamp świecą fest wysoko jakbym jechał na drogowych .

dlaczego nie ustawiają się według ustawień ? nie trzymają tych ustawień tylko idą w górę ?? 

jak to jest oryginalnie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Co znaczy ustawiłeś wszystko?

Wykonałeś nastawy podstawowe i zapisałeś vcdsem?

pewnie że tak, parę razy . nie ma żadnych błędów w 55

 podczas jazdy zdaje mi się że działa na nierównościach ale co z tego jak w 4 osoby w nocy nie da rady jechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w blokach pomiarowych sterownika 55 jakie masz wartości nachylenia na ośkach. Powinny być mniej więcej równo rozłożone na ośkach. Idealnie powinno być 50/50 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Zobacz w blokach pomiarowych sterownika 55 jakie masz wartości nachylenia na ośkach. Powinny być mniej więcej równo rozłożone na ośkach. Idealnie powinno być 50/50 

ok jutro  to sprawdzę ale z tego co pamiętam to było 54 przód chyba a 46 tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mnw. równo. Z doświadczenia wiem, że jest zawsze niewielka różnica. Zobacz czy wartości w blokach zmieniają się jak powinny gdy obciążysz bagażnik. Niech 2 osoba wsiądzie do tyłu lub do bagażnika. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 21:16, Muskel1 napisał:

To jest mnw. równo. Z doświadczenia wiem, że jest zawsze niewielka różnica. Zobacz czy wartości w blokach zmieniają się jak powinny gdy obciążysz bagażnik. Niech 2 osoba wsiądzie do tyłu lub do bagażnika. 

takie mam wartości i pod obciążeniem się zmieniają 

20201024_203823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni wydaje się być poza tolerancją. Według VCDS powinien być w zakresie pomiedzy 12,5-50%. Tylny 50-87,5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewki masz z B8? One są dość długie, czasami z żarnikiem na tyle długie że potrafią przyhaczyc o dekielek, nie wiem jak w b7, ale w b6 tak się zdarza i nie działają wtedy w pełnym zakresie regulacji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeden z czujników (ten tylny) jest wadliwy i pod obciążeniem, po osiągnięciu pewnego wychylenia nagle pokazuje złe wartości co prowadzi do podniesienia soczewek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Soczewki masz z B8? One są dość długie, czasami z żarnikiem na tyle długie że potrafią przyhaczyc o dekielek, nie wiem jak w b7, ale w b6 tak się zdarza i nie działają wtedy w pełnym zakresie regulacji... 

Żeby to sprawdzić może wykonać testy wykonawcze i zobaczyć czy podniesie bez problemu soczewki max. w górę. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej załadować tył i przejechać się i zrobić logi, będzie widać reakcje czujników i wysterowanie silniczka, może będzie można coś z tego powiedzieć... Może też być jak piszesz, że tylny czujnik nie działa jak trzeba, pytanie czy założony w dobra stronę? Bo z tego co widziałem, da się założyć na odwrót... Ale chyba wtedy ma przekroczone wartości. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...