Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie cisnienie oleju


przemmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wam!!

Od dwoch lat zapala mi sie kontrolka niskiego cisnienia oleju. Zapala sie tylko kiedy silnik jest rozgrzany (90 degC) oraz kiedy predkosc spada ponizej 10 km/h. Wystarczy, ze jade szybciej kontrolka gasnie. Jak silnik jest zimny to kontrolka nie zapa sie.

Nie mam pojecia co jest nie tak. Dzwiek kontrolki jest straszny i denerwujacy kiedy stoisz w korku. 

Sprawdzilem dpfa i jest ok. Wymieniłem czujnik 2x i nic. Po wymianie oleju na nowy, przez okolo 1-2 tygodnia kontrolka nie zapala sie. 

Zastanawiam sie czy nie uzyc oleju o wiekszej lepkosci. Co myslicie ?

Mieliscie podobny przypadek ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być zużycie panewek lub niedomagająca pompą oleju

Ile przebiegu ma auto (o ile możesz to zweryfikować.....)

Po wymianie oleju niedomaganie na chwilę ustępuje, bo olej jest świeży, bardziej "lepki" podobnie jak wtedy gdy jest zimny silnik.

Użycie oleju o większej lepkości nie uzdrowi silnika (ma być stosowany zgodny ze specyfikacją silnika), potrzebna jest właściwa diagnoza i naprawa usterki,

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, przemmlody napisał:

Od dwoch lat zapala mi sie kontrolka niskiego cisnienia oleju

Od dwóch lat z tym jeździsz? masz blisko Futurum jedź i zrób porządek bo za chwilę będziesz drugiego silnika szukał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

236000 km. Kupilismy go 5 lat temu. Po zakupie zauwazylismy ze ktos zamontowal czujke cisnienia oleju chyba z golfa. Wymienilismy ja na oryginalna i bylo ok z 2, 3 lata. A pozniej sie zaczelo... szkoda ze dzwieku czujki nie mozna wylaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemmlody napisał:

szkoda ze dzwieku czujki nie mozna wylaczyc.

I dobrze.....dla Twojego silnika, bo wtedy pewnie byś całkiem temat odpuścił. To urządzenie właśnie po to jest by nie dać spokoju właścicielowi w przypadku problemu z ciśnieniem. A że nie jest to pomijalny problem to zakładam,że wiesz.

Dobrze koledzy powyżej napisali, jedz na pomiar i się okaże, jednakże nie musi to być wina tylko pompy, ale mechanik powinien to zweryfikować.

Powodzenia w działaniu i napisz co realnie jest przyczyną.

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomiar ciśnienia ? Jak okaże się ze jest za niskie to co najpierw sprawdzic ? Pompe ? Jak nie bedzie to pompa to szukanie przyczyny moze kosztowac krocie... 2 lata temu, jak to sie zaczelo to mechanik powiedzial ze mierzyl cisnienie mechanicznie i bylo ok... dziwne... Mozecie polecic mechanika z gdanska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemmlody napisał:

Jak okaże się ze jest za niskie to co najpierw sprawdzic

Pompa, panewki

 

2 minuty temu, przemmlody napisał:

Jak nie bedzie to pompa to szukanie przyczyny moze kosztowac krocie...

Dlaczego z góry zakładasz temat negatywnie??

Oprócz powyższych ewentualnych przyczyn dochodzi jeszcze czujnik, który ponoć wymieniałeś.

Jeżdżąc tak dalej możesz wpakować się w koszty, ale to twoje auto i Twoja decyzja oczywiście, ja/my możemy tylko sugerować.

Na jakim oleju (parametry) aktualnie jezdzisz i co jaki interwał wymieniasz?

Fachowca z twoich okolic nie polecę, bo to inna strona kraju, ale pewnie ktoś coś zasugeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

walczę z tym samym problemem od ponad roku. Nie zbagatelizowałem sprawy i wpakowałem już dużo pieniędzy w próbę usunięcia problemu. Wszystko co koledzy powyżej (i innych wątkach) zrobiłem, silnik jest po poważnym remoncie i dalej mam ten sam problem. Przeszukując internet znalazłem warsztat, który masz bardzo blisko Siebie - VAG BAUER SERVICE (Gdynia), który chwali się, że radzi sobie z tym problemem, skutecznie. Dzwoniłem tam i oczywiście recepty mi nie podał mechanik, ale zaprosił na usługę (3-4 tyś zł). Na Twoim miejscu bym tam zadzwonił, pojechał. Tak bym zrobił, gdybym był jeszcze na etapie podejmowania decyzji o oddaniu auto do mojego lokalnego mechanika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy byłeś u tego mechanika? Jeśli tak, to co było ?

Tak na marginesie, jakie powinno być ciśnienie oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...