Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z zakodowaniem immo z nowego kluczyka


blasterpl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z zakodowaniem immo z nowego kluczyka.Stary kluczyk odmówił posłuszeństwa (przestał sterować centralnym zamkiem). Wiec kupiłem używany , centralny bez problemu zakodowałem ale jest problem z immo. Chciałem przełożyć ze starego sama pastylkę ale jakiś debil stary kluczyk zakleił tak dokładnie , ze nie da się dostać nawet do baterii. Mam pin ale VCDS nie przyjmuje go (pin wpisuje poprzedzony zerem) , za to gdy wpisze kod 13861 (jak na foto) to mogę przejść do kodowania ale jakakolwiek zmiana w okienku ilości kluczy nie jest możliwa. Dodam , ze mam zakodowane 3 klucze (z czego fizycznie mam tylko jeden). Jakieś sugestie .

20201024_120045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie debil tylko fabryka. 
Żeby dopisać kluczyk masz na forum cały wątek. Zwykłym kablem KKL i VAGcom 311 też można dopisać.
Spróbuj innej wersji programu, ale najpierw poczytaj wskazany wątek. może zauważysz błąd jaki popełniasz.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak debil , fabryczne kluczyki da się otwierać choćby do wymiany baterii a mój jest tak sklejony jak by był monolitem.

Próbowałem dwoma programami i dwoma kablami efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastylka immo jest w osobnej części i jest zalana klejem żeby się nie rozleciała przy byle upadku kluczyka na ziemię.
część bateryjną się wysuwa, robisz to poprawnie?

 

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest szczelna, być może z powodu swoich lat ciężko schodzi, co widać na niektórych filmach na YT
ja też się mocowałem za pierwszym razem, uszczelka dobrze trzymała.

 

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, blasterpl napisał:

Kolego , temat jest o kodowaniu immo a nie o otwieraniu pilota.

Chyba o jednym jak i o drugim jest temat, chciałeś otworzyć uszkodzonego pilota by przełożyć transponder do sprawnego. Jeżeli pin jest odrzucany to nie jest poprawny,w temacie który kolega zapodał powyżej jest opisane jak wyciągnąć pin,wyciągnij go z eepromu licznika jak masz jakiś kabel kkl (przez klona może nie pójść vep) bo możliwe iż masz błędny pin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, blasterpl napisał:

PIn wyciągnąłem tak , wydaje się , ze zrobiłem to poprawnie.

PIN.jpg

Nie baw się tym szajsem jaki jest Commander bo licznik uwalisz,skoro pin nie przyjmuje to jest eeprom odczytany błędnie. Kalbel kkl i vag eeprom programmer wyciągnie pin poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

WWW.CAR-AUTO-REPAIR.COM

VAG EEPROM Programmer 1.19g Functions: Mileage correction Reading the login from the immobilizer Reset errors of SRS (Airbag) Read and clear error codes VAG

Ma ktoś ten program i się podzieli?

Edytowane przez blasterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako , ze ze sposobem prawilnym były problemy to zrobiłem to "po Polsku" czyli nic na sile tylko młotkiem. Udało się wydłubać z reszty obudowy ta cześć z pastylka immo i przełożyć do nowego pilota. DZIAŁA !!!

20201025_100753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odczyt commanderem moze być prawidłowy ale tylko mniej więcej do połowy 2001 gdy liczniki nie były szyfrowane - ten pin był zły i tyle :thumbup1: bo ten twój sztwójwany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...