Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI] Problem z turbiną.


Browiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam taki problem audi a4 b6 quattro avf 1.9, miesiąc temu czyściłem EGR, a wyczyściłem dlatego, że blokowała się przepływka na VAG`u. Po wyczyszczeniu problem zniknął z przepływką, ale teraz po tym czyszczeniu przy ok 2000 obrotów słychać z turbina takie tarcie delikatne wiatraka albo lekki zgrzyt (nie wiem do czego to porównać) i samochód lekko dławi się (obojętnie jaki bieg,ale głównie 2-3-4), zacina gaz jakby na sekundę bardzo delikatny kangurek, sprawdziłem na vag`u podczas jazdy i jest problem z turbiną, bo jak się wkręca na obroty to zamiast mają być np. 2400 to są 2200, czy tam jak turbina ma dawać 3000 to podczas tego kangurka są o 200-300 niższe. No i tutaj moje pytanie czy będzie cała turbina do wymiany czy może samo czyszczenie wchodzi w grę?  Jeszcze po tym czyszczeniu EGR, poszedł mi wąż od intercoolera (przedziurawił się) na dole te kolanko i wyleciało troszkę oleju z kieliszek 20-30ml jak go zdjąłem ale to chyba normalne?  Myślę że to zbieg okoliczności akurat. Ogólnie to turbina ma moc, ładnie ciągnie, oleju nie bierze w ogóle.  Dziś byłem w trasie gdańsk-warszawa i warszawa-gdańsk i turbina 2x po ruszeniu z postoju kilkuminutowego po rozpędzeniu się i wrzuceniu 6 biegu dwa razy ją odcięło, ponowne uruchomienie auta i było ok.

Edytowane przez Browiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...