Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyciek z czujnika temperatury


kubabkb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie cieknie z czujnika temperatury , oring byl wymieniany jakies 1,5 rok temu( oring byl oryginalny)

mozliwe ze pekl ten aluminiowy kruciec dlatego cieknie z czujnika czy znow uszczelke wywalilo? 

DSC_0220.JPG

DSC_0204.JPG

DSC_0211.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cieknąć również z samego czujnika, na początek wymień oringa tylko oryginał a nie zamiennik i obserwuj.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem żeby króciec czujnika pękł , sam czujnik też nie powinien przeciekać :whistling:

Jak ciekło wcześniej i np. nie wyczyściłeś dokładnie króćca z osadu po wyciekającym płynie to jest mała szansa że nastepny o-ring będzie szczelny :decayed:

Musi być wyczyszczone praktycznie do żywego aluminium, o-ring lekko nasmarowany wazelina   techniczną lub w ostateczności smarem .

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, piotrsob1 napisał:

Nie słyszałem żeby króciec czujnika pękł , sam czujnik też nie powinien przeciekać :whistling:

Jak ciekło wcześniej i np. nie wyczyściłeś dokładnie króćca z osadu po wyciekającym płynie to jest mała szansa że nastepny o-ring będzie szczelny :decayed:

Musi być wyczyszczone praktycznie do żywego aluminium, o-ring lekko nasmarowany wazelina   techniczną lub w ostateczności smarem .

króciec często pęka w srodku przy uszczelce, stad wycieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastik, ale uszczelka pod alu też potrafi puscic

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w sobotę wymieniłem czujnik temp g62 i lipa bo wstawiłem hella a nie oriczeka mnie jeszcze raz zabawa 

t1.jpg

t2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przem8 napisał:

A co z nim nie tak? 

To zdjęcie błędu starego czujnika ori na nim pokazywało temp 90 stopni tylko wywalało błąd powyzej pokazany, na nowym maksymalnie pokazuje 86 stopni i właśnie nie wiem czy tak ma być czy po prostu czujnik walnięty (spalanie wg fis ponad 3l większe) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przem8 napisał:

Okablowanie sprawdź jeszcze. 

Sprawdziłem kable są ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...