Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygoda z Audi...u mechanika


TTom3k

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec...zawiozlem dzis auto do mechanika(jednego z najlepszych w moim miescie) w celu zmienienia rozrzadu + oleju + komplet filtrow. Nastawiajac sie na cene max 1100zl okazalo sie ze musze dołożyć jeszcze 400zl ;( Nie wiem w sumie czy ceny produktow sa do końca prawdziwe bo cos duzo mi to sie wydaje bo nawet pompa wody nie byla zmieniana;/

Napisze wam jakie czesci i jakie ceny i jakbyscie mogli sprawdzic realnosc tych cen bylbym wdzieczny!

Pasek rozrzadu Gates - 89zl

Napinacz Paska rozrzadu(podobno SKF) - 246zl

Napinacz Paska rozrzadu(podobno SKF) - 78zl

Napinacz Paska rozrzadu(podobno SKF) - 212zl

Ten najdrozszy to pewnie hydrauliczny ten drugi to normalna rolka a ten trzeci to nie mam pojecia ;/

Uszczelniacz wałka 3x - 48zl

Napinacz paska(klinowego) - 98zl

Napinacz paska(klinowego) - 186zl

Filtr oleju - 24zl

Olej silnikowy 10w40 3,5L - 91zl (i tu zostalem na 99% oszukany bo mialbyc Castrol magnatec a mechanik przynal sie na poczatku ze zalal Elf a pozniej zaczol sciemniac ze tu jednak jest taki jak mowilem - po cenie zorientowalem sie ze chyba nie bardzo bo Castrol jest drozszy)

Filtr powietrza - 36zl

Filtr powietrze wnetrz - 36zl

Filtr paliwa - 44zl

+ robocizna 270zl

Jakby tego bylo malo ...Podobno chlodnice mam do wymiany bo na dole w 4 rogach jest troche zniszczona(ja sie na tym nie znam) oraz jakies sprzegło wiskozowe tu pewnie mial racje bo mialem przypadek ostatnio ze auto stojac 10min na sloncu przy temp ok 16st temp podskoczyla do 105 ...

Co myslicie o tym co napisalem ? Wszystko OK ? Czy niedokonca ? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytając się o wymianę paska rozrządu u mechanika powiedział mi tak że nie wie czy mam pasek 152 zęby czy 153 i od tego była uzależniona cena ale w gorszej wersji czyli przerobienie na 153 zęby cena usługi 880zł w lepszej 200zł mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątków odnośnie cen rozrządów jest mnogo.

Sprawa wygląda chyba tak, że tak czy inaczej musisz chyba założyć tą droższą wersję rozrządu ze względu na to że producent dopatrzył się jakiejś wady w napinaczu termicznym (tym tańszym) i pozostaje przejście na napinacz hydrauliczny. Jeżeli miałeś już wymieniany rozrząd a sądząc po roczniku - raczej tak, to masz już nowy typ z napinaczem hydraulicznym.

Wersji z starego typu napinaczem już zdaje się nawet nie można nabyć (znaczy się jest problem z napinaczem).

Co do cen to ja za komplet czyli napinacz hydrauliczny(SKF), rolka napinająca (SKF), pasek zapłaciłem 450 zł. Wymiana w sumie 350 zł z wymianą wszystkich pasków wieloklinowych, filtrów oraz olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz Paska rozrzadu(podobno SKF) - 246zl

Napinacz Paska rozrzadu(podobno SKF) - 78zl

Napinacz Paska rozrzadu(podobno SKF) - 212zl/

1) napinacz hydraliczny

2) rolka prowadząca/napinająca

3) napinacz termiczny

Tak mi to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz Paska rozrzadu(podobno SKF) - 246zl

Napinacz Paska rozrzadu(podobno SKF) - 78zl

Napinacz Paska rozrzadu(podobno SKF) - 212zl/

1) napinacz hydraliczny

2) rolka prowadząca/napinająca

3) napinacz termiczny

Tak mi to wychodzi

Yhy to by sie zgadzalo chociaż o tym termicznym pierwsze slysze ;P Ale skoro tak to OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulować, nic tylko wpisać takiego mechanika/warsztat w wątku "Serwisy.Te dobre i te złe". Wtedy nikt nie będzie przepłacał i co ważniejsze będzie zadowolony.

Przeszukałem swego czasu forum na okoliczność jakiegoś polecanego warsztatu i nic nie znalazłem w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanie ....czy ta zmiana oleju na ELF moze spowodowac to ze silnik jakby glosniej chodzi ? Tzn. przy zapalonym silniku z otwarta klapa nad silnikiem slychac taki dziwny dzwiek jakby cos szuralo, obcieralo, pracowalo na sucho ...cos w tym stylu ...nie pamietam jak bylo przed zmiana ...;/ Chyba ze to nowa rolka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta zmiana oleju na ELF moze spowodowac to ze silnik jakby glosniej chodzi ?

Ktoś napisał że w serwisie w niemczech zmienili olej na Elfa, raczej nie powinno się nic dziać

Chyba ze to nowa rolka

To bym raczej obstawiał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulować, nic tylko wpisać takiego mechanika/warsztat w wątku "Serwisy.Te dobre i te złe". Wtedy nikt nie będzie przepłacał i co ważniejsze będzie zadowolony.

Przeszukałem swego czasu forum na okoliczność jakiegoś polecanego warsztatu i nic nie znalazłem w Krakowie.

Jak chcesz to cie podwioze do mojego mechanika i ci zrobi co potrzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko 3,5 litra? Chociaż nei wiem jak w tym silniku bo u mnie to 3,8 ma pojemność...
dobrze jest tyle powinno byc zalane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem nawet i rzeczywiście w 1.8T jest 3,5l tak jak w dieslu 90KM -też 3,5l. U mnie w 110KM jest 3,8l.
nie we wszytskich 90KM jest 3,5l,w AFF(75ps) i AHU(90ps) jest 3,8l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...