Przeróbka modułu elektryki J519 pod ledy bez rezystorów

azalewsk

Wiele osób na forum jest zainteresowanych przeróbką świateł na ledy bez upierdliwych grzejących się rezystorów podłączanych równolegle do ledów, tylko po to żeby nie sygnalizowały błędu przepalonej żarówki. Moja przeróbka polega na wlutowaniu miniaturowych rezystorów smd do płytki elektryki J519 i oszukanie sterownika, że oświetlenie jest sprawne. W przypadku ledów wykonanych profesjonalnie, nie ma potrzeby sprawdzania, gdyż żywotność ledów jest dłuższa niż żywotność pojazdu. Poza tym klubowicze audiomaniacy są zazwyczaj rozgarnięci. Przeróbka dotyczy wersji audi A4 B7 z biksenonami, natomiast w wersji z halogenami może się delikatnie różnić. Wartości rezystorów można dobrać tak, że układ zdiagnozuje uszkodzenie ledów w danym obwodzie, lecz to zajęcie dla cierpliwych i jest zależne od mocy ledów podłączonych do obwodu. Im większa jest moc ledów tym mniejszą wartość rezystora należy wlutować. Ja zacząłem od 100 kiloomów. Do przeróbki potrzebny będzie drut (kynar) oraz dobrej jakości topnik do lutowania układów scalonych smd, oraz lutownica ze stabilizacją temperatury grota, no i najważniejsze wprawa w lutowaniu.

Moduł elektryki A4p.jpg

Audi BRD przód.jpg

Audi BRD.jpg

• Pomoc techniczna 4

Polecam moda, mam u siebie to samo zrobione dla obwodów w których są ledy. Od prawie roku zero problemów, no i oczywiscie brak grzejacych się rezystorów.

Witam, pytanie. Czy działa przy tej konfiguracji kontrola żarówek ? Tzn, że jak led padnie to czy pokaże błąd? Może znacie właściciela tego filmiku ?

16 minut temu, Surex napisał:

W obwodach, w których zostały wlutowane rezystory nie będzie działało. Ten właściciel z filmiku to kolega @ElectricShock

Witam
Czy ktoś podjąłby się przeróbki mojego modułu 8E0907279N ( mam dwie sztuki ) pod żarówki LED z sygnalizacją ich przepalenia ? Mam już zakupione żarówki.

Ewentualna pomoc przy doborze odpowiednich elementów do wlutowania.

Witam
Czy ktoś próbował może montażu takich oto potencjometrów jak na forum VW ?

Mam u siebie zwarcie do masy. Dobranie odpowiednich rezystorów nie jest takie łatwe, a to rzekomo rozwiązuje sprawę można samemu regulować.