Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rura intercooler audi a4 b7 2.0 TDI(dużo oleju)


inomi13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem dzisiaj że rura od intercoolera nie dolega idealnie, zabezpieczenie nie spadło. Dodatkowo zauważyłem znaczną ilość oleju. Pytanie czy turbo już się kończy ? Czy element zaznaczony na zdjęciu ma dolegać idealnie i siedzieć sztywno ?

122959429_402328034131421_4294945793345505838_n.jpg

122719064_418254939199204_7485162669203587369_n.jpg

PRZEWOD-INTERCOOLERA-AUDI-A4-B7-2-0TDI-8E0145834AR-Waga-z-opakowaniem-2-kg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź luz na wirniku.

Skoro turbina wali oliwą  to znaczy że uszczelnienia już nie trzymają, może być że wkrótce się skończy. Sprawdź luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w dolocie jest rzeczą normalną w uturbionych silnikach, jak dolot jest szczelny to się na zewnątrz nie wydostaje :decayed:

Co do jego ilości to będzie problem jak w najniższym miejscu dolotu będzie go więcej jak sto gram i będzie go ubywało w większych ilościach z silnika podczas jego eksploatacji :whistling: 

W pierwszej kolejności ustal i usuń nieszczelności dolotu, potem obserwuj zużycie oleju, ewentualnie kolor dymu jeżeli auto kopci zauważalnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wyciekał olej przez ten wąż i paskudził silnik, poniżej przepustnicy. kiedyś pytałem na forum jak to uszczelnić, ale nikt nie wiedział chyba o co mi chodziło :D

ten wąż wchodzący do przepustnicy ma oring, który wymieniłem na nowy. 3C0145117F

teraz jest sztywno zamontowany i nie wycieka olej. Polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...