Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bosma h7 LED


Legion44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Pytanie czy ktoś montował z was takie zamienniki żarówek halogenowych jak ma się tutaj homologacja E8 którą te żarówki posiadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacja nijak się ma, to że żarówki uzyskały homologację nie znaczy, że możesz je zamontować. Nie możesz bo w lampie h7 od audika masz wtedy niehomologowane do tej lampy źródło światła co może skończyć się poważnymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie legalne. Pomimo znaczka E nie wolno ich wsadzać w lampy, które uzyskały homologację dla żarówek H7 czy innych. 

Homologacje otrzymuje lampa z tym a nie innym żródłem światła. Zmiana źródła światła w danej lampie skutkuje wygaśnięciem homologacji. Taki przykład: nawet jakby do lampy H7 dało radę wstawić żarówki H4 (które mają wszelakie znaczki i są legalnie i ogólnie dopuszczalne) tracisz homologację bo lampa nie jest do H4 przystosowana. Krótko mówiąc homologacja odnosi się do obu rzeczy, tej konkretnej lampy i w niej tego konkretnego źródła światła. Pisze to na każdej lampie. Znaczek E i obok typ źródła światła. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie legalne. Pomimo znaczka E nie wolno ich wsadzać w lampy, które uzyskały homologację dla żarówek H7 czy innych. 

Homologacje otrzymuje lampa z tym a nie innym żródłem światła. Zmiana źródła światła w danej lampie skutkuje wygaśnięciem homologacji. Taki przykład: nawet jakby do lampy H7 dało radę wstawić żarówki H4 (które mają wszelakie znaczki i są legalnie i ogólnie dopuszczalne) tracisz homologację bo lampa nie jest do H4 przystosowana. Krótko mówiąc homologacja odnosi się do obu rzeczy, tej konkretnej lampy i w niej tego konkretnego źródła światła. Pisze to na każdej lampie. Znaczek E i obok typ źródła światła. 

WWW.OSRAM.DE

In diese Fahrzeuge und Scheinwerfer dürfen die NIGHT BREAKER LED (H7-LED) im...

A co powiesz na to firma Osram dedykuje dane światło do danego modelu samochodu i lista jest aktualizowana nie bez powodu podane są tam wersje samochodów które są niby dopuszczone do ruchu publicznego z tym źródłem światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sytuacja wygląda całkiem inaczej bo firma Osram postarała się o homologację dla danych typów lamp i soczewek w nich stosowanych. Tak powinni wszyscy producenci alternatywnych źródeł światła postępować. Uzyskanie takiej homologacji jest bardzo drogie bo wymaga odrębnych testów mały Chińczyk sobie na takie rzeczy nie może pozwolić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Tu sytuacja wygląda całkiem inaczej bo firma Osram postarała się o homologację dla danych typów lamp i soczewek w nich stosowanych. Tak powinni wszyscy producenci alternatywnych źródeł światła postępować. Uzyskanie takiej homologacji jest bardzo drogie bo wymaga odrębnych testów mały Chińczyk sobie na takie rzeczy nie może pozwolić. 

No to jeśli pojawi się tutaj w tym zestawieniu A4 B6 to takie źródło światła w technologi led firmy Osram może zastąpić żarówkę halogenową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżeli na soczewce czy lampie będzie zgadzał się numer homologacji podany na liście producenta, którą jak twierdzą stale rozszerzają i aktualizują.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Tylko jeżeli na soczewce czy lampie będzie zgadzał się numer homologacji podany na liście producenta, którą jak twierdzą stale rozszerzają i aktualizują.

Czyli jakieś światełko w tunelu jest pozostaje tylko czekać. Sprawdzić czy zgadza się numer na lampie jaki podają i montować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Kiedy zostaną te Ledy w innych krajach dopuszczone do ruchu (uzyskają homologację)?

Odp:

Zatwierdzenie w innych krajach europejskich zależy od sytuacji prawnej w danym kraju i zakresu, w jakim uznają one niemiecką ABG. (ogólną homologacje dla danego produktu). Firma OSRAM nie jest w stanie na to pytanie udzielić odpowiedzi. 

20201027_164349.jpg

Pokazuje to z jak wielkim nakładem nie tylko finansowym ale papierkowym się to wiąże. Uzyskanie takiej homologacji na skalę europejską jest nawet dla firmy Osram wysoką poprzeczką. Na takie homologacje mogą sobie pozwolić tylko producenci samochodów. Oni co prawda sami tych lamp nie produkują ale za nie płacą. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 22:13, dekiel 13 napisał:

O wiele lepiej niż zwykła H7 .

Dokładnie tak jest tylko muszą to być markowe Ledy nie jakiś tani Chińczyk idealna linia odcięcia. Ja z dwa razy jechałem na nich nocą  i naprawdę jest bajka ale cóż jak brak homologacji a w razie wypadku nie chciał bym mieć problemów więc zainwestowałem w markowe dobre h7 nie jest to może Led ale też świecą dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 22:34, Legion44 napisał:

Dokładnie tak jest tylko muszą to być markowe Ledy nie jakiś tani Chińczyk idealna linia odcięcia. Ja z dwa razy jechałem na nich nocą  i naprawdę jest bajka ale cóż jak brak homologacji a w razie wypadku nie chciał bym mieć problemów więc zainwestowałem w markowe dobre h7 nie jest to może Led ale też świecą dobrze. 

Jakie żarówki H7 zamontowałeś? Zamierzam właśnie dokonać wymiany na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, towek napisał:

Jakie żarówki H7 zamontowałeś? Zamierzam właśnie dokonać wymiany na coś lepszego.

Ja w swoim przypadku używam dwóch modeli żarówek H7 Osram Night Breaker 150 plus Next Generation lub Tungsram Megalight 150 %. I mogę polecić żywotności może i jest krótsza ale za to światła mamy dużo. Z tych dwóch wydaje mi się że Osram wydajniejszy ale żywotność wydaje mi się krótsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym produkcie

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 288,99 zł - H7 Px26d LED NARVA RANGE POWER 6000K GERMAN...

 

Nie wiem jak to ma sie w soczewce w normalnej lampie świeci w miarę dobrze i ładnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sajmon89 napisał:

A co myślicie o tym produkcie

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 288,99 zł - H7 Px26d LED NARVA RANGE POWER...

 

Nie wiem jak to ma sie w soczewce w normalnej lampie świeci w miarę dobrze i ładnie 

 

Każdy Led nie posiada homologacji na chwilę obecną. Zostają markowe żarówki halogenowe do wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sajmon89 napisał:

Pewnie że ma homologację 

Nawet jeśli ma, to lampa ma homologacje na h7 halogen nie led i jest to niezgodne z prawem wkładanie takiego wynalazku do nieprzystosowanej do tego lampy. Zrobisz sobie dobrze, a innym będziesz świecił po oczach bez samopoziomu, wrzuć coś ciężkiego do bagażnika i nie opuść świateł, będzie takie światło że hoho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...