Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bosma h7 LED


Legion44

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Sajmon89 napisał:

Teraz będę przeprowadzać eksperymenty nad montażem Xenon D8S do którego nie są wymagane spryskiwacze i automatyczne poziomowanie lamp 

Zgadza się, nie są wymagane ale tylko w lampach, które mają homologację na d8s, więc nie możesz wsadzić palników do lampy H7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał:

Zgadza się, nie są wymagane ale tylko w lampach, które mają homologację na d8s, więc nie możesz wsadzić palników do lampy H7. 

 

Właśnie że mogę zmienić soczewki przystosowane do D8S i będzie na 99% dobrze. Bo w zasadzie to soczewka ma w sobie wszystko odpowiednio ukształtowany odbłyśnik przystosowana jest do danej żarówki i to ona pełni główna rolę. Rozkład światła będzie odpowiedni i nie będzie oślepienia a koszty takiej operacji dużo mniejsze jak zakładanie zderzaka ze spryskami i podzespołów pod Xenon Ori. Według mnie to jest lepsze rozwiązanie niż jakieś ledy chińskie z wiatraczkami co świecą barwą niebieską 7000k i na mokrym asfalcie w nocy jedzie się na ciuciubabkę. 

A dzisiejszych Milicjantów też można szybko zagiąć bo nie każdy jest na tyle doedukowany i może nie wie że już są samochody fabrycznie zrobione które mają Xenon bez spryskiwaczy. Już raz miałem taką sytuację że chcieli mi zatrzymać dowód za brak spryskiwaczy. Wyciągnąłem telefon zacząłem nagrywać interwencje przytoczyłem mu artykuł ze znanej gazety AŚ i dodałem czy wie aby napewno co to jest żarówka d5s D8S.... I czy naprawdę jest znawcą w tej dziedzinie... Dodatkowo dodałem że poniesie koszta związane z zabraniem mi dowodu i sam opłaci ten mandat bo sprawa skończy się w sądzie! Po minucie namysłu oddał mi dowód spuścił głowę i kazał jechać dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Twoje zdolności kognitywne pozostawiają wiele do życzenia, więc napiszę Tobie jeszcze raz bardzo prostymi sformułowaniami.

Wsadzasz inne źrodło światła do lampy = tracisz homologacje!

Demontujesz lampe i wymieniasz bebechy na inne nieżeli te, które tam siedziały = tracisz homologacje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugi komplet lamp i to na nich będzie robione. A tą historię co opisałem akurat było to na aucie wyposażonym tak fabrycznie w taki zestaw Xenon bez spryskiwaczy. 

A co do homologacji to zgadzam się z tobą. I przede wszystkim biorę to na własną odpowiedzialność nie twoją! Ale ja to robie nie na sprzedaż a dla własnego doświadczenia i będę poruszać się po lasach polach i łąkach.  By sprawdzić czy jest faktycznie poprawa w oświetleniu drogi bez powodowania efektu oślepienia I jeszcze chciałem dodać że bardzo dużo części zamiennych na rynku nie ma homologacji i nawet nie jesteś tego świadom kupując je. 

Homologacja nie zastąpi nam głowy, opanowania, przewidywania  w różnych sytuacjach podczas poruszania się na drodze publicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie wymigasz się od montażu samopoziomowania i spryskiwaczy. Nawet montujący d8s, bo fabrycznie w B6 nie występowało. Tym razem policjanta nie "zagniesz". Zmiana soczewek w oryginalnym xenonie przechodzi bo źródło światła się nie zmienia, a zmiany soczewki nie zauważy bez demontażu i wiedzy jak powinno wyglądać. Ale i taki zabieg powoduje utratę homologacji na lampę, nawet pomalowanie wnętrza na to wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

 

Nie wiem jak wy ale ja ostatnio na drogach widuję coraz więcej aut które maja pozakładane żarówki typu LED. Czy same żarówki mają homologację...? Tego nie wiem. 

Czy poprawiają znacząco widoczność na drodze...? Napewno dobrze dobrane ledy poprawia widoczność na suchej drodze. Bo na mokrej raczej to słabo wypada za wysoka barwa światła pod niebieski kolor. 

A jednak z moich obserwacji co 10 mijany samochód porusza się na żarówkach LED założonych w miejsce np H4, H7,H1.... Nie bardzo wiedziałem żeby policja się do tego mocno czepiała 

Na dole zdjęcia rozkładu światła przy dobrych mocnych ledach. Ciężko jest dobrać dobre zamiennik jedne dają dużo światła przed autem za to mało w dal inne świecą daleko a przed autem efekt ciemni 

Screenshot_20210307-090050.png

Screenshot_20210307-090044.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej z tego wszystkiego założyć jakiś projektor biled'owy, tam wypełnienie, szerokość świecenia, czy zasięg jest ok, tyle że większość ma barwę ~6000K, ale to już chociaż z samopoziomem, bo jak jebnie w oczy to masakra... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne LED H7 posiadające homologacje po wsadzeniu do zwykłych lamp H7 to Osram NIGHT BREAKER LED.

WWW.OSRAM.DE

In diese Fahrzeuge und Scheinwerfer dürfen die NIGHT BREAKER LED (H7-LED) im...

Homologacja dotyczy tylko pojazdów oraz lamp wyszczególnionych na liście,  ponieważ te zestawy przeszły testy i otrzymały homologację.  Homologacja ta obowiązuje tylko na terenie Niemiec ponieważ jest dostosowana do paragrafu 22a ustawy o dopuszczeniu do  drogowegow w Niemczech. 

Lista z biegiem czasu jest uzupełniana o kolejne modele gdyż testują coraz więcej pojazdów i otrzymują dla poszczególnych modeli homologację. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...