Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana na MMI 3G / 3G+ Audi A4 B8 po lifcie


byq1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam podstawowy model systemu Audi Concert z kolorowym wyświetlaczem (nr seryjny: Radio No: 8R1035186H, Display No: 8T0919603G, HW: H08, SW: 0461) w moim Audi A4 sedan B8 z 2013r z automatyczną skrzynią biegów (po lifcie).

Chciałbym go wymienić na jakiś system 3G / 3G+ z nawigacją.

Jakie elementy musiałbym zakupić i wymienić (czy może macie coś w swojej ofercie na sprzedaż?) i jakie warsztat lub osoba ze śląska (jestem z Chorzowa) jest godna polecania, żeby wykonać taką przekładkę z ustawieniem całego oprogramowania - czy macie kogoś godnego polecenia w okolicy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały system jest do wymiany , plus cp , ramka ekranu i parę innych pierdół. Operacja dość kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka ekranu też do wymiany? Mam ramkę w całości z polifta, nie tą dzieloną i kolorowy wyświetlacz...?

WRCLaguna - jakie orientacyjnie koszta za wersje 3G lub 3G+ ew. może być coś tańszego z navi?

Bierzecie w rozliczeniu obecne części?

 

Ps. A czy robicie też pozostałe modyfikacji do B8 po lifcie: asystent martwej strefy, asystent pasa ruchu, aktywny tempomat, kamera cofania itp.? Jaki koszta?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Pan powie na taki zestaw?

WWW.OLX.PL

Sprzedam mmi 3g Basic- ekran, ramkę, czytniki i panel, audi a4 b8, wszystko w stabie bdb

Będzie do mnie pasował? Coś jeszcze do tego trzeba dokupić? Gateway?

 

Tej ramki przy ekranie chyba nie muszę wymieniać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę jeszcze dokupić moduł tunera np. taki:

 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 150 zł - AUDI A6 C6 A5 MODUŁ TUNER RADIA (7953500538). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Gdzie się go wtedy montuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by ktoś z tego forum napisał więcej szczegółów. To źródło dochodów dla nich.

Zobacz to: https://www.audizine.com/forum/showthread.php/648146-Symphony-to-MMI-3G-successful-conversion

albo przejrzyj inne tematy z audizine

 

Wiązki:

https://pl.aliexpress.com/item/32967582170.html

https://pl.aliexpress.com/item/33040139786.html

 

Edytowane przez AndyN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3G Basic nie wiele kosztuje, a miałbym chociaż navi... zmiana na wyższe model to już koszt od 1500zł w górę...

Chciałem jeszcze podpytać czy na pewno mój ekran kolorowy z wersji Concert się nie nada i ew. moduł tunera - podobno jest montowany za wyświetlaczem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna warsztat na Śląsku, który wykonuje przekładki systemów MMI w Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, byq1979 napisał:

3G Basic nie wiele kosztuje, a miałbym chociaż navi... zmiana na wyższe model to już koszt od 1500zł w górę...

Chciałem jeszcze podpytać czy na pewno mój ekran kolorowy z wersji Concert się nie nada i ew. moduł tunera - podobno jest montowany za wyświetlaczem?

 

Pozdrawiam

Piszesz o NAVI - pytanie czy zamierzasz ją co roku aktualizować (mapy)? W innym wypadku to kompletny bezsens jeżeli chciałbyś robić swap ze względu na NAVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shaqal napisał:

Realne koszty wymiany na: 3g high - 4000-4500zl albo 3GP 5500-7000zl.

 

Bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, aktualizację będę robił regularnie - inaczej mija się to z celem.

Dokładanie ok. 5000zł do lepszego systemu chyba też jest bez sensu - bo odsprzedaży auta tego nie odzyskam... a planuję max. za 2 lata zmienić moją B8 na B9 - wtedy kupię już z pełnym fabrycznym systemem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy alternatywą nie byłby smartfon (z większą przekątną) z mapami Google? Zyskujesz darmowe aktualizacje map i dane o natężeniu ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, byq1979 napisał:

Tak, oczywiście, aktualizację będę robił regularnie - inaczej mija się to z celem.

Dokładanie ok. 5000zł do lepszego systemu chyba też jest bez sensu - bo odsprzedaży auta tego nie odzyskam... a planuję max. za 2 lata zmienić moją B8 na B9 - wtedy kupię już z pełnym fabrycznym systemem.

W takim przypadku całkowicie zrezygnowałbym z pomysłu i te 2 lata "przemęczył" się ze smartfonem jako NAVI :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw korzystałem ze smartfonu - mapy Google są ok, ale informacje o korkach i wypadkach już nie... Google często wprowadzają w błąd, sugeruję błędnie krótsze trasy przez jakieś polne drogi... itd.

Chyba wyjmę z szafy starą navi z Hołkiem i ją zaktualizuję i będzie po temacie :)

Dziękuje za cenne wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z 3gp z końcówka 648b? W Google nic nie mogę znaleźć na temat tej jednostki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...