Skocz do zawartości
IGNOROWANY

4.2 V8 pomoc w kompletowaniu wydechu


One Punch Man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Do grona Audi dołączyłem niedawno. Spełniłem marzenie i poszedłem w V8 :D Niestety nad autem jest sporo pracy, najgorsze czyli silnik jest już prawie ogarnięty, autko śmiga ale mam problem z układem wydechowym. Zanim go kupiłem było sporo rzeźby pod spodem. Tylne sondy wycięte, check się świecił, auto całe rozebrane to zabrałem się za poprawianie. Okazało się, że katy są do wyrzucenia, jeden zdechł, drugi był w stanie agonalnym. Poszły do wycinki. Niestety tłumiki były puste więc auto niemiłosiernie zaczęło hałasować na takim pustym przelocie. Poszedł więc przeszczep tłumików z jakiegoś trupa i jest lepiej ale dźwięk trochę rezonuje i nie za bardzo mi odpowiada barwa. Ja lubię takie mięsiste warczenie w stylu AMG a tutaj mam zdecydowanie wyższe dźwięki. No i ten check, ponoć wykasowanie nie takie proste i z tysiąc złotych trzeba poświęcić.

No i tutaj prośba do Was. Nigdy nie bawiłem się w zmiany wydechu i nie wiem co to jest down pipe, H-pipe, X-pipe itd. Pomyślałem, że jak mam wywalić tysiąc na skasowanie checka to może lepiej dołożyć i jeździć jak człowiek. Czy moglibyście mi podpowiedzieć jak skompletować przyzwoity układ tak, żebym jeszcze miał za co klocki dziecku kupić? ;)  Może znacie jakieś sklepy z używanymi zestawami w dobrym stanie? A może oddzielnie szukać nowych katalizatorów, sond, tłumików? Czy moglibyście mi coś zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnossącym silniku ciężko poprawić fabrykę, jak chcesz żeby dobrze działało to ori katy i sondy, ewentualnie za nimi dopiero można kombinować i zrobić coś innego niż seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Lublina :) Często bywam, jak się uspokoi wirus to możemy się spotkać porównać bieżnik w oponach ;) 

Wcale mi nie zależy, żeby coś modzić. Po prostu nie wiem jakie mam szanse znaleźć ori części w 16-latku. Z Magnaflow idzie jakiś katalizator dopasować? 

A może taki zestaw ma sens? 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1795 zł - AUDI S4 QUATTRO 4.2i BBK katalizator (6740599438). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę pewnie w miejsce gdzie się profesjonalnie tym zajmują i zobaczę co mi powiedzą. Na forum tutaj ktoś polecał Hoffman Custom z Lublina, znalazłem jeszcze Vintage Veld. Efekty wrzucę później jak do czegoś dojdzie.

A może w Zamościu ktoś zna podobnych fachowców? Trochę bliżej bym miał a nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, One Punch Man napisał:

Podjadę pewnie w miejsce gdzie się profesjonalnie tym zajmują i zobaczę co mi powiedzą. Na forum tutaj ktoś polecał Hoffman Custom z Lublina, znalazłem jeszcze Vintage Veld. Efekty wrzucę później jak do czegoś dojdzie.

A może w Zamościu ktoś zna podobnych fachowców? Trochę bliżej bym miał a nic nie znalazłem.

Jedź do Hoffmana, znam gościa osobiście, zrobi co trzeba ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...