Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Helicoil - jaki rozmiar do naprawy gwintu ?


Ditomee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,czy mogl by mi pdac jaki zestaw helicoil potrzeba na naprawe geintu pokrywy zaworow także i fo naprawy sroby trzymającej PD

Czy jest to m6 x1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej czarny scenariusz się ziścił ?

Gwint w głowicy pod śrubę trzymającą pompkę zerwany ?

Gwint śruby trzymającej pompkę to 6x1 (mm, na 100 % , sprawdzałem ), śruby trzymające pokrywę na 99 % też ( nie mam jak sprawdzić na szybko :decayed: ).

O ile naprawa gwintu pokrywy nie powinna stanowić problemu, o tyle do gwintu pompki standardowy zestaw helicoil może się nie sprawdzić.

Gwint jest blisko wysokiej ścianki i wiertło jak i gwintownik powinny być raczej dłuższe niż te z ogólnie dostępnych zestawów ...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje ale wole mieć przy wymianie wiazki jak i podmiany sroby pd aby nie zostać z ręką w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał:

Ja gwintuje na M7 

 

A w tym bloczku rozwiercasz ? Czy wejdzie bez moda o jakiej sroby używasz m7 ? Jak z miejscem na gwintownik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ditomee napisał:

Nic się nie dzieje ale wole mieć przy wymianie wiazki jak i podmiany sroby pd aby nie zostać z ręką w ....

Uff, myślałem że następny problem ...:D

 

6 minut temu, Dev napisał:

Ja gwintuje na M7 

Rozumie że pod typową sprężynkę naprawczą gwintu M6 trzeba nagwintować otwór M7x1 ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwintuje na M7 i wrzucam sruby z gwintem M7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę za jak juz by doszło do gwintowania to użył bym małej grzechotki z przedluzka a z wiertłem, hmm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ditomee napisał:

Myślę za jak juz by doszło do gwintowania to użył bym małej grzechotki z przedluzka a z wiertłem, hmm 

Nie grzechotka tylko pokrętło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podejdziesz z nią jak i z wiertłem z założonym pd ? Czy trzeba demontować pd ,jak z rozwiercaniem otwory a miejscem powiedzieć pd a scianka , jaka srobe m7 używasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagam PDki, mam długie wiertło fi6 a potem gwintuje gwintownikiem M7, najpierw wstępnym  a potem wykańczającym. Mam dorobioną przedłużkę do tego, idzie szybko. 

Trzeba tylko rozwiercic tulejki od pokrywy na fi7

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co cudowac ?

Składasz wszystko na mocniejszym gwincie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A srube m7 jaka uzywasz i jaki nm 12nm i 3/4 obrotu ?tez widxialem ze ludzie zalecają 10nm i 180 obrotu .

Widzę że mozna dokupić przedluzke to gwintownika czy taka masz ? Masz jakieś foto 

Edytowane przez Ditomee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ditomee napisał:

A srube m7 jaka uzywasz i jaki nm 12nm i 3/4 obrotu ?tez widxialem ze ludzie zalecają 10nm i 180 obrotu .

Widzę że mozna dokupić przedluzke to gwintownika czy taka masz ? Masz jakieś foto 

Mam zegarowy klucz dynamometryczny do tego, krece do momentu az widze ze sila nie wzrasta, to w zupelnosci wystarczy, z M6 robie dokladnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jalie dlugie te wiertla 300mm ? I jaka przedluzka do gwintownika?i jaka ta szpilka m7 

 

Znalazłem tez dłuższe sprezynki 10mm ,czy taka by nie styknela i na oryginalnej srubie by bylo ?

Screenshot_20201104-214539_eBay.jpg

Edytowane przez Ditomee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...