Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylatory pracujące po wyłączeniu silnika


Lukasch44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A4 B9 2.0 TDI 190 koni.

Wentylatory pracujące po wyłączeniu silnika. To nie pierwszy tdi. w mojej karierze ale wydaje mi się to dziwne że po odpaleniu zimnego silnika i przejechaniu obwodnicą ok.8km wentylatory dość długo pracują, chłodząc silnik? Mam włączone klimę, podgrzewanie elektryczne na stałe, i szyby.( nie wiem czy to ma wpływ). Pogoda jak teraz 5-8*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź okolice bezpieczników. B6 w okolicy bezpieczników lubi zbierać się woda i pierwszym z objawów jest praca wentylator po wyłączeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz krótkie odcinki nie może wypalić dpfu. Przerwał kilka razy i zaczyna wtryskiwanie paliwa by podwyższyć temp. spalin jak tylko ma okazję, nawet po 8-10 km. Zaobserwuj czy masz przed zgaszeniem podwyższone obroty, jak tak to wypala dpf. Jak go zgasisz wentylatory załączają się, żeby Ci się auto nie spaliło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, george napisał:

Sprawdź okolice bezpieczników. B6 w okolicy bezpieczników lubi zbierać się woda i pierwszym z objawów jest praca wentylator po wyłączeniu silnika.

W podszybiu w B9 nie ma przkaźników. Tam jest bezpiecznik do sterownika silnika. 

Bezpieczniki wentylatorów są w komorze silnika obok filtra powietrza. 

20201107_161356.jpg

20201107_161543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Panowie.  Czbyli na szczęście nic groźnego? Dodam że auto jeździ normalnie, trasy 70- 140 dwa razy w tygodniu też roBiomaster autostradą więc nie zamula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te reklamy... Na telefonie ciężko pisać.  Bezpieczniki oczywiście sprawdzę zaraz. A jak często powinien wypalić dpf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły bo wypalanie dpf jest zależne od wielu czynników. Podstawowymi wartościami są zapełnienie sadzą i wartości z czujnika różnicy ciśnień. Na podstawie tych danych sterownik decyduje kiedy wypalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...