Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(LOG) Rozrząd przestawiony/ rozciągnięty?


Numos

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, po odpuszczeniu gazu w mojej 1.8T BFB  słychać dziwne szumy. Zrobiłem logi kanału 93, wartości są niepokojące czy jest ok?

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość odpowiada przestawieniu rozrządu o ząbek ale jego przestawienie nie powoduje szumów jeśli CI o to chodzi. Jest co sprawdzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 21:17, przem8 napisał:

Wartość odpowiada przestawieniu rozrządu o ząbek ale jego przestawienie nie powoduje szumów jeśli CI o to chodzi. Jest co sprawdzać :D

Hm szum jest słyszalny podczas schodzenia z obrotów gdy auto jest na biegu, w trakcie utrzymywania prędkości/ przyspieszania to nie występuje. Zrobiłem logi bo podejrzany wydał mi się lużny łańcuszek, czy wartość z kanału 93 może świadczyć o zbyt luźnym łańcuchu czy tylko przestawienie? Tak samo mam wrażenie, że auto nie zbiera się jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienie rozrządu i zdejmij pokrywe zaworow to się dowiesz. Z własnego doświadczenia, oraz innych osób, nie spotkałem się z nadmiernym wyciągnięciem łancucha. Już prędzej wyrabiają się zebatki wałków, a przede wszystkim uszkodzeniu ulega napinacz, który nie spełnia swojej funkcji.

Dobrze Ci się zdaje, bo przy takich wartościach będzie przymulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, też miałem -14 wskazanie w grupie 93, pierwsze co zrobisz sprawdź ustawienie paska rozrządu na 90% tam jest przesunięcie. Nie ma sensu otwierać pokrywy zaworów od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w grupie 93 przestawione o 1 ząbek czyli -14 CF, rozrząd był wymieniony i ustawiony prawidłowo, teraz w grupie 93 mam -1 co jest prawidłowe, auto jest odmulone z dołu, lepiej się zbiera. Przed prawidłowym ustawieniem miałem błąd pierwszej sondy i na wolnych obrotach auto nie pracowało rowno, było czuć delikatne niesynchroniczne drgania. Po prawidłowym ustawieniu jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tom3k007 napisał:

Ja miałem w grupie 93 przestawione o 1 ząbek czyli -14 CF, rozrząd był wymieniony i ustawiony prawidłowo, teraz w grupie 93 mam -1 co jest prawidłowe, auto jest odmulone z dołu, lepiej się zbiera. Przed prawidłowym ustawieniem miałem błąd pierwszej sondy i na wolnych obrotach auto nie pracowało rowno, było czuć delikatne niesynchroniczne drgania. Po prawidłowym ustawieniu jest super :)

 

Kurde u mnie też poszarpuje silnikiem na wolnych obrotach i wywala błąd sondy:

17511- oxygen(Lambda) sensor heating B1 S1, performance too low P1103 - 008 - implausible signal.

Nie zostało mi nic innego jak zrucić dekiel i się przekonać co mnie tam zastanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Numos napisał:

7511- oxygen(Lambda) sensor heating B1 S1, performance too low P1103 - 008 - implausible signal.

Nie zostało mi nic innego jak zrucić dekiel i się przekonać co mnie tam zastanie

Błąd sondy nie ma nic do przestawionego rozrządu i po prostu sonda kończy żywot, a jej błąd czasem wyskakuje przy źle wystrojonym lpg.

4 godziny temu, grubcio1980 napisał:

Niech mnie przem8 poprawi, ale w 93 to jest góra rozrządu prawda? W 90 jest przód, więc tu jest ok. 

Gr. 93 odpowiada za synchro całego rozrządu, zarówno na pasku jak i łańcuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianiałem Sonde i dalej ten błąd sie pojawiiał mimo ze miałem zle ustawiony rozrząd, jak rozrząd ustawiony był prawidłowo to błąd sondy sie nie pojawił. 

Nie jest tak ze przez przestawiony rozrząd jest zaburzony cykl spalania i komputer próbuje regulowac sondą ale to nic nie daje bo rozrząd przestawiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i mnie chyba czeka sprawdzenie rozrządu. Muli jakoś po zmianie rozrządu i w grupie 93 wartość -15. Podczas ustawiania rozrządu znak na kółku wałka rozrządu znaleziony od razu. Niestety na obudowie dolnej rozrządu nie znalazłem żadnego znaku. Patrząc w internet na osłonach dolnych od BFB widać pięknie znak, który ma się pokrywać ze znakiem na kole pasowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krzysiek15255 napisał:

No to i mnie chyba czeka sprawdzenie rozrządu. Muli jakoś po zmianie rozrządu i w grupie 93 wartość -15. Podczas ustawiania rozrządu znak na kółku wałka rozrządu znaleziony od razu. Niestety na obudowie dolnej rozrządu nie znalazłem żadnego znaku. Patrząc w internet na osłonach dolnych od BFB widać pięknie znak, który ma się pokrywać ze znakiem na kole pasowym. 

ewidetnie przestawiony o zabek.

Ustaw kolo zamachowe na znak, to jedyne pewne miejsce. Wtedy kontrolnie mozna zerknac znak na kole pasowym czy klin "sie" nie scial. Potem ustawiasz gore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w BFB jest znak na kole zamachowym? :cwaniak: 

Rozumiem, że najlepsze ustawienie, to wał na GMP ( czy też ten znak na kole zamachowym jeśli jest) i wałki pod pokrywą na znaki tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak nie masz na korpusie pod kołem rozrządu tylko na kole pasowym i plastikowej osłonie pod nim. Załóż pasek na dół, załóż osłonę, złap ją przynajmniej na dwie śrubki, załóż koło pasowe i wtedy ustawiaj.Wykręć pierwszą świece włóż jakiś cienki śrubokręt, cokolwiek żeby widzieć ustawienie tłoka w GMP i szukaj znaku na kole pasowym i obudowie. 

Edytowane przez JarekST202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kole pasowym znak bardzo dobrze widać. Jedynie na metalowej osłonie rozrządu pod kołem pasowym nic nie było widać. Być może ktoś ją tak pokiereszował, że znak został uszkodzony. Szukałem takiego znaku jak na zdjęciu poniżej. (zdjęcie z neta) B)

20210202_190531.jpg

No nic pozostaje mi jeszcze raz poszukać i sprawdzić tą osłonę pod kołem pasowym. :wink:

Edytowane przez Krzysiek15255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek15255 napisał:

pozostaje mi jeszcze raz poszukać

Tu szukanie nic nie da, bo albo znak jest albo nie, ale swoją drogą to co ktoś musiał kombinować,żeby "unicestwić" ten znak.

Możesz spróbować też nabyć taką osłonę, może gdzieś ci się uda.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupie używaną osłonę, bo z tego co patrzę jest taka sama w innych silnikach patrząc po numerach i zobaczymy co z tym rozrządem było nie tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 16:49, Tom3k007 napisał(a):

Ja miałem w grupie 93 przestawione o 1 ząbek czyli -14 CF, rozrząd był wymieniony i ustawiony prawidłowo, teraz w grupie 93 mam -1 co jest prawidłowe, auto jest odmulone z dołu, lepiej się zbiera. Przed prawidłowym ustawieniem miałem błąd pierwszej sondy i na wolnych obrotach auto nie pracowało rowno, było czuć delikatne niesynchroniczne drgania. Po prawidłowym ustawieniu jest super :)

Cześć kolego, sorty odgrzeje kotleta

Przestawienie miałeś na pasku czy łańcuszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...