Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 zmiana lamp bixenon skrętny na nieskrętny możliwa?


saborp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forumowiczów. Zakupiłem Audi A4 B7 uszkodzone przodem. W międzyczasie skompletowałem części, które były mi potrzebne do naprawy auta. W mojej niewiedzy zakupiłem gołe lampy bixenonowe nieskrętne bez przetwornic ponieważ moje ocalały podczas wypadku. Przy przezbrajaniu lamp okazało się że przetwornica którą posiadam o nr. 1 307 329 154 nie pasuje do moich nowo zakupionych lamp ponieważ jest od wersji bixenona skrętnego. Doczytałem na forum, że powinienem mieć przetwornice o nr. 1 307 329 115 i wtedy będzie pasowała do bixenonów nieskrętnych. Czy po zakupieniu odpowiednich przetwornic do bixenonów nieskrętnych światła będą działy w moim aucie? Nie trzeba będzie przepinowywać kostki wchodzącej do lampy oraz nie będzie zgłaszało błędów na liczniku? Lamp bixenonów nieskrętnych nie mogę już oddać sprzedającemu ponieważ minął zbyt długi czas i zarazem nie mogę mieć do niego pretensji tylko do siebie ponieważ zakupiłem nie odpowiednie lampy w niewiedzy.

Przerabiał już ktoś z was ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przepinać kostki. Kodowanie też trzeba zmieniać. Kup drugi komplet pasujący do auta a ten sprzedaj. Szkoda robić downgrade. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przestawienie systemu skrętnego na nieskrętny będzie wymagało ingerencji w elektrykę i sterowniki - bez sensu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym na obecną chwilę lamp bixenonów skrętnych lewej i prawej z białym kierunkiem brak . Nie ukrywam że zleży mi bardzo na czasie, gdyż auto jest mi potrzebne do jazdy i jest już w drodze do lakiernika, a lampy będą mu potrzebne do poskładania auta. Przeczytałem cały temat : Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy.

Z tego co doczytałem powinienem zmienić sterownik automatycznej regulacji zasięgu świateł na taki o nr: 8P0 907 357  B,G,H,J,L,M  obojętnie z jaką literką na końcu oraz dołożyć dodatkowo po jednym przewodzie do lamp, a następnie je zakodować. Nie działają schematy w podanym wyżej temacie mógłby mi ktoś podpowiedzieć w jakie piny mam dołożyć ten dodatkowy przewód?

Muskel 1

Wiem, że na dzień dzisiejszy robię downgrade w aucie nie powinien tak ten temat wyglądać tylko następująco  zmiana bixenonu zwykłego na skrętny bo tak zapewne kilka osób dokonywała już wymiany. Potrzebuje na dzień dzisiejszy pilnie auto do jazdy, a w międzyczasie  bez pośpiechu poszukam sobie kpl lamp przednich skrętnych z białym kierunkiem i sobie  z powrotem zamontuje, gdyż sterownik  świateł do bixenonów skrętnych na obecną chwilę mi zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saborp interesują Cię nowe czy uzywki?  Widziałem na alledrogo parę dni temu AFS nowe z białym kierunkiem niestery cena powala i 1 sztukę prawej używanej 1600zł. Jakby co dam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekopaniu neta znalazłem pinout sterownika J431dla wersji  z bixenonem i bixenonem skrętnym. Jeżeli zakupię przetwornicę 1 307 329 115 oraz wymienię sterownik J431 o symbolu 8P0 907 357 (może być z literką H największy wybór jest tych sterowników na allegro) oraz przepinuje 5 kabli wedle załączonej instrukcji lampy zadziałają po kodowaniu?  Zauważyłem, że w kostce wchodzącej do lampy będzie mi brakowało przewodu na pinie 3 który jest wykorzystywany w przypadku lamp bixenonowej zwykłej, gdzie ten kabel miałby iść do sterownika J431? Na który pin nie mogę się tego dopatrzyć na podstawie pinout J431. Reszta przewodów wchodzących do lampy będzie mi pasowała?

Aleq jaka cena za lampy za bixenon skrętny na białym kierunku? 3200 złotych jest nie do przyjęcia za kpl.

8827a29s-1920.jpg

Edytowane przez saborp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam zwykłe lampy sterowane są 2 kablami natomiast lampy ze skrętne zamiast tych 2 sterujących kabli maja w każdej lampie can-high i can-low. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saborp  tak przeglądnąłem oferty forumowe to siemian ma 2 komplety wystawione

z soczewką B8 i oryg

z opisu wynika, że skrętne, uderz do niego:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko tego nie przepniesz już pisałem wcześniej - tak jak kolega @Muskel1wspominał moduł skrętny komunikuje się po CAN z modułem sterującym w lampie  , czyli piny 18 i 19 sterownika są wspólne dla obu lamp i rozdzielone gdzieś w wiązce deski , jest jeszcze pin zasilający każdy ze sterowników. Lampy nieskrętne mają 4 kable sygnałowe.

Jedyne obejście tego to poprowadzenie po 4 kable na stronę ze sterownika do każdej z lampy....

w załączniku masz schematy i sam się przekonaj  

bixy zwykle a4 b7.pdf Bixy skretne a4 b7.pdf

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lewą skrętną, stan ideał. Jeżeli musi być biały kierunek to po prostu rozklejasz i wyciągasz klosz od kierunku, do tego żarówki diamond chrome i masz białe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...