Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury zewnetrznej.


Lisek616

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w b5 1.9tdi.  Otóż od kiedy kupiłem samochód temperatura zewnetrzna wahała się od -45 do -15. 

Wymieniłem czujnik i teraz temperatura pokazuje od -15 do -8 (na zewnątrz jest ok 10 na plusie)  co za tym idzie klima oczywiście się nie załącza.  Dodam że jest to klimatronik. Co jeszcze mogę sprawdzić?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 za temperaturę obliczoną odpowiadają dwa czujniki. Jeden masz w zderzaku przed chłodnicą klimatyzacji, a drugi to czujnik świeżego powietrza zamontowany między filtrem kabinowym a dmuchawą. Warto sprawdzić czy to on jest uszkodzony przez kanały na klimatroniku (temat kody klimatronika na forum - z tego co kojarzę to za temperaturę odpowiadały kanały 46,47 i 48). Da się go wymienić bez ściągania deski, tylko trzeba sobie trochę ręce poobdzierać - ściągasz schowek i między ścianą grodziową a tym tunelem powietrznym trzeba wsadzić rękę praktycznie na samą górę - czujnik przekręca się o 90* i wyciąga do tyłu, przewód jest na tyle długi że spokojnie sięga pod dywanik. Warto sobie ściągnąć filtr kabinowy bo widać wtedy gdzie dokładnie jest i jak to wygląda. Numer czujnika to 4A0820539A. Warto przełożyć uszczelkę ze starego ori, bo u mnie w nowym była za gruba i nie dało się tego założyć. Czujnik kupiłem z febiego i jak narazie działa bez zarzutu, wszystko jest ok.

Edytowane przez PiXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...