Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalanie BFB


idk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku miesięcy zmagam się z problemem odpalania auta z rana, czytałem fora itd robiłem wszystko chyba co możliwe lecz nic nie dało konkretnego skutku. Po odpaleniu rano na zimnym obroty falują jak chcą, po próbie ruszenia silnik się zaczyna dławić i raz zgaśnie raz nie. Czasami są takie momenty ze dobrze odpali bez zarzutu. Silnik 1.8t BFB bez gazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

5 minut temu, idk napisał:

robiłem wszystko chyba co możliwe lecz nic nie dało konkretnego skutku.

Co takiego robiłeś? 

Odpytywałeś sterownik silnika o błędy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece, zaadoptowałem przepustnice czyli takie tańsze koszty próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy. Jak nic nie będzie pokazywać to zrób logi 003 033, 002 115, 020 118. 

Filtr powietrza i paliwa kiedy ostatni raz wymienione? 

Problem jest tylko z odpalaniem czy zauważyłeś również jakiś spadek mocy? 

Edytowane przez galabaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z logami będzie ciężko żeby zrobić, filtry wymienione jakieś 4 miesiące temu, przed wymiana tez problem występował, moc raczej nie spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w ogóle kabel vcds? Jesteś w stanie sprawdzić błędy?

Może być również problem z przepływomierzem, możesz go wyczyścić specjalnym preparatem i zobaczyć czy jest jakaś różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakiś czas temu sprawdzic błędy i nic nie wykryło właśnie, gościu sprawdził tez wtryski i tez nic. Jaki preparat i jak go użyć itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spray do czyszczenia przepływomierzy. Koszt jakieś kilkanaście PLNów ;) demontujesz przepływkę i pryskasz z każdej strony na sensor. Potem pozostawiasz na jakieś pół godz żeby wyschło. Czy pomoże nie wiadomo, ale zaszkodzić nie powinno. Jednak jeśli to wina przepływomierza i jest uszkodzony to może to nic nie dać. 

Ostatnio był podobny temat na forum i winowajcą okazały się przewody podciśnienia. Możesz więc je też sprawdzić, a także szczelność dolotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...