Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ECM Titanium


Bobidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Potrzebuje pomocy z programem tj. w temacie ale może też zaczniemy jakis ciekawy temat związany z chiptuningiem bo wiadomo wiedza tajemną ale może ktoś miał już jakieś doświadczenie i chciałby się podzielić z forumowiczami , a wracając pacjentem jest program z 1.8T o oznaczeniu AMB program zgrany z auta wrzucam w ECM TITANIUM i program włącza okno wyboru sterownika do mapy wyświetla się jeden sterownik z czerwonym kwadracikiem oczywiście nie można go wybrać po wciśnięciu na niego jest tylko opcja download driver po wciśnięciu wczytuje się długo i potem nic miał ktoś może taki przypadek albo wie jak to naprawić ? 

Po pobraniu mapy z Leona 1.9 ARL program nie chce znaleźć żadnego sterownika mapa jest już zmieniana a po wyborze ręcznie sterownika wyskakują jakieś dziwne wartości w mapach i nie ma pokazanej żadnej modyfikacji .

 

Mam nadzieję że znajdzie się jakaś życzliwa dusza i pomoże a nawet może nawet ktoś się będzie chciał podzielić  doświadczeniami związanymi z chiptuningiem 

Z góry dzięki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mądrego zero a szkód możesz narobić sporo. Problem ze znalezieniem drivera możesz w prosty sposób naprawić , zaglądając tu

ALIENTECH.PL

Pełna wersja oprogramowania do obróbki plików. Oprogramowanie do chiptuningu z pełną bazą map

 

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście problem występuje w oryginalnym ECM ? ... 

2 godziny temu, Bobidiusz napisał:

może też zaczniemy jakiś ciekawy temat związany z chiptuningiem bo wiadomo wiedza tajemną

Czy ja wiem czy tajemna ... Każdy sobie rzepkę skrobie ... nikt tego nie ogarną w rok a swoje musiał poświęcić.

Z tego co się orientuję to są organizowane treningi w chiptuningu. Najprędzej tam nauczysz się czegoś konkretnego. Bo fizycznie zobaczysz. 

Jeżeli temat ma się opierać na piratach wersjach demo i sprzęcie z ryżu to stary naprawdę ale to naprawdę radzę uważać albo odpuścić. Pcham ten wózek już 10lat i tez na początku wydawało mi się że starsi doświadczeni przesadzają bo młody chce się nauczyć że nie chcą nowych na rynku ETC. 

Mieli racje w 100%. Uwalałem dawno temu sterowniki. Miałem problem z Chk z blokowanie sterowników i różne przygody które generowały straty zamiast zarobku. I musiałem dojrzeć do tego co starsi koledzy mówili a nie mówili tego z zazdrości a z doświadczenia. Niestety Sprzęt drożeje bo auta są coraz trudniejsze. Nie będę się rozwodzić ile ja wydałem na sprzęt ale wież mi że gdy programujesz auto za ponad 100k nie możesz pozwolić sobie na amatorkę. Chyba że twój cel to edc15+ cze stare motronic'i. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to winOLS  do edycji map jak najbardziej polecane i stosowane przez wielu tunerów, cena dla przeciętnego Kowalskiego który chce w swoim 1.8 coś dłubnąć  nie do przeskoczenia.

 Ale raczej na 100% nikt z tego forum i innego nie będzie dzielił się taką wiedzą za darmo,  kiedyś sam próbowałem zagłębiać ten temat nawet znalazłem wideo poradniki szczegółowe jak zrobić Stage 1 w 1.8 Turbo,  oczywiście płatne ale naprawdę wart tej ceny, bo tylko 100USD  ale później jak sumowałem wszystko do kupy Ile potrzeba jeszcze czasu by się tego wszystkiego nauczyć i rozpracować to jednak doszedłem do wniosku że wolę ten czas poświęcić na to co robię zarobkowo a Chiptuning zlecić osobie która na tym się zna i zrobi to szybciej i lepiej niż ja sam.

 Ale temat jak najbardziej ciekawy i wart poruszenia. No chłopaki który się teraz wyłamie i pokaże wszystko:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...