Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B9


gurales

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z tempomatem, a konkretnie z jego brakiem... Myślałem, że w Audi z 2017 roku takich kwiatków nie ma, a jednak... Sprawdzałem wyposażenie po VINie i widnieje takie coś: Speed-Limiter bez GRA i bez ACC. Czyli wychodzi na to, że mam tylko Speed Limit. Teraz pytanie co zrobić żeby ten tempomat mieć. Jakie części itp? Z góry dzięki za odpowiedzi, bo w sieci sporo szukałem, ale nic nie znalazłem. Dodaje zdjęcie manetki jak to wygląda.

125147512_2760657187544952_6701818595859836390_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić manetki na 8W9054690A, do tego dodatkowo dokupić dokument z kodami do uruchomienia online w ASO. 

Kupując cały zestaw w ASO dokument do aktywacji online jest już dołączony. Bedziesz musiał tylko za same części i aktywacje online zapłacić jeżeli kupisz u nich i sam zamontujesz. 

ARCHIWUM.ALLEGRO.PL

Informacje o 8W9054690 Tempomat Audi A4 S4 (B9 8W) Oryginał - 7829252625 w...
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Original Audi A4 S4 (B9 8W) Avant Allroad quattro GRA Nachrüstsatz...

 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz z ebay. W ASO też Ci to sprzedadzą. Podając im ten ten nummer 8W9054690A sprzedadzą Ci wszystko co potrzebujesz bo to jest zestaw/pakiet manetki+kody aktywacyjne. 

Tutaj znalazłem jeszcze taniej niż na ebay. Wysyłka do PL 14,90 €

SHOP.AHW-SHOP.DE

Die einfach einzubauende Geschwindigkeitsregelanlage hält jede Geschwindigkeit ab etwa 30...

 

Zadzwoń sobie do ASO i zapytaj ile za to sobie życzą. Możliwe że będzie drożej niż tu w Niemczech. Musisz sobie przeliczyć. Jak zdecydujesz się na zakup w Niemczech mogę Ci pomóc. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o tych dwóch ofertach?

https://www.yournnyh.com/index.php?main_page=product_info&products_id=206130

https://www.algoritmn.com/index.php?main_page=product_info&products_id=122108

Cena dużo niższa, ale nie wiem czy z kodami aktywacyjnymi i czy stronki w miarę sprawdzone i pewne. Może coś więcej mi powiesz. Z góry dzięki za odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma w opisie wzmianki czy kody aktywacyjne są w zestawie. Nie znam tych stron i cena podejrzanie niska. Do tego w Impressum brak jakichkolwiek informacji o adresie czy danych dotyczących firmy co jest obowiązkowe. Osobiście bym tam nie kupował. Ta stronę, którą Ci podałem to oficjalny sklep VAG. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przymierzam się do montażu tempomatu. ASO podało cenę 1000zł brutto za manetki i kod aktywacji, zaznaczyli, że moze być potrzebna nowa osłona kolumny kierownicy ale nie podałem, że mam limiter więc wycięcie pod manetkę już mam. 

Rozumiem, że procedura montażu to zdjęcie klemy, zdjęcie poduszki, demontaz kierownicy, osłony kolumny kierowniczej, manetek (z tego co widzę jest stalowa obejma), montaz nowych i złożenie odwrotnie. 
Pytanie co z tym kodem - jak to jest z tą aktywacją online? Czy poza kodem i internetem (np. z telefonu) potrzebne jest jeszcze jakies konto czy coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, qbq903 napisał(a):

jak to jest z tą aktywacją online? Czy poza kodem i internetem (np. z telefonu) potrzebne jest jeszcze jakies konto czy coś? 

Kod aktywujący tempomat. Podpinają auto pod program diagnostyczny, uruchamiają procedurę doposażenia, wpisują ten kod i auto łączy się online z serwerami w Ingolstadt. Tempomat zostaje dokodowany do wyposażenia i jednocześnie zostaje przeprowadzona dokumentacja wsteczna. Oznacza to, że do listy wyposażenia w fabryce zostaje dopisany tempomat, tak jakby wyjechał z nim z fabryki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeśli nie zależy mi na tym żebym miał oficjalnie dopisany tempomat do wyposażenia z VIN to wystarczy montaż i zaznaczenie w vcds że jest na wyposażeniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady poza ASO zakodować tempomatu. Bez wizyty tam się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, nie wiem ile mi za montaż krzykną, jak będzie normalna cena to zlece im to w calości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zaoszczędzić to kup komplet, tempomat sam zamontuj i jedź z dokumentem aktywującym aby tylko aktywowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedź z serwisu co do cen, poki co chcą 1070zl brutto za zestaw, nie wiem jescze ile aktywacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma wymiana zwykłego tempomatu na aktywny?  Co trzeba dołożyć oprócz manetek do tego? Czy potrzeba wymieniać pompę hamulcową dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2023 o 14:43, Muskel1 napisał(a):

Nie da rady poza ASO zakodować tempomatu. Bez wizyty tam się nie obejdzie.

Da się. Odpowiedni SWaP i wszystko się da ;) ASO, ASO, ASO czasami nawet ASO dzwoni o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, da radę jeżeli masz dostęp online i uprawnienia GeKo, a że nie każdy warsztat to ma  dlatego ASO.

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 17:28, thenaturat2 napisał(a):

A jak się ma wymiana zwykłego tempomatu na aktywny?  Co trzeba dołożyć oprócz manetek do tego? Czy potrzeba wymieniać pompę hamulcową dodatkowo?

Manetki

2x RADAR w zderzak

2x KRATKA pod Twój zderzak

Manetki odpowiednie pod kod PR Twojego wyposażenia

Licznik VC obsługuje ACC, zwykły nie każdy 

Wiązka radarów

Gateway z wyjściem CAN Extended

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muskel jeśli zmienię limiter na tempomat i w ASO będę chciał zakodować tempomat przy pomocy kodu to ich system usunie kodowania które wcześniej wykonałem samodzielnie w vcds (hak) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tak.


Dziękuję. 
 

Czy jest możliwość sprawdzenia czy dany kod był niewykorzystany? Czy tylko jedyna opcja jest ASO i podpięcie do kompa wraz z próbą kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...